На тимчасово окупованій частині Запорізької області росіяни влаштовують інструктажі з евакуації для колаборантів.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

“Окупанти і колаборанти Мелітопольщини самі панікують і намагаються налякати інших – готуються пакувати чемодани і поширюють провокації щодо контрнаступу ЗСУ”, – зазначив мер.
Чиновник додав, що нещодавно “окупанти провели “таємні” збори серед “своїх” у колективах дитсадків, шкіл, лікарень і поліції населених пунктів Мелітопольського району”.

“Колаборантів проінструктували, як евакуюватись, адже часу може бути обмаль. Вказали шлях через Крим”, – розповів він.

Також, за словами Федорова, у російських “Телеграм”-каналах поширюють методички для жителів: що робити у разі контрнаступу ЗСУ, а по місту розповсюджують фейки про розправи над мелітопольцями після деокупації.

Росіяни зводять додаткові лінії оборони на лівому березі Херсонської області – так вони готуються до запланованого контрнаступу ЗСУ.

Про це в інтерв’ю “Обозревателю” заявив військовий експерт Владислав Селезньов. Наразі, за його словами, окупанти не такі впевнені у власних силах:

“Вони вже не настільки впевнені, що річка Дніпро як природна перешкода зупинить контрнаступ, тож перестраховуються”.
Крім того, у регіоні активно працюють партизани й розвідники, які наводять цілі для українських бійців, а ті завдають ударів по військових об’єктах та логістичних хабах.