В Україні темпи вакцинації від коронавірусу відстають від плану міністерства охорони здоров’я майже вдвічі. За словами глави МОЗ Максмима Степанова, причиною такому результату є ряд організаційних проблем, в тому числі робота пунктів вакцинації.

“Ми відстаємо майже в два рази, трохи менше, в 1,8 рази від того плану, який ми намітили”, – заявив Степанов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Степанов також розповів про причини, які йому доводилося чути про те, чому не був належним чином налагоджений процес вакцинації.

“Там – не встигли, а там – “у нас не було бажаючих”, “а ми вирішили перенести відкриття пункту вакцинації, тому що ми там ще не верифікували до кінця”, “не додзвонилися цим людям, які прийдуть вакцинуватися 80+”, “а ми вирішили, що ми будемо поступово це відкривати”, “а у нас дала збій система – ми не змогли відвантажити вакцину “, – розповів він.

Водночас, міністр наголосив, що вакцина проти коронавірусу CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech є такою ж ефективною, як і індійська CoviShield від AstraZeneca.

Від додав, що застосовувати ці препарати будуть однаково, не йдеться про віддання переваги будь-якій з вакцин.

“Те, що стосується вакцини Sinovac. Ще раз хочу наголосити, що ми не будемо ставити пріорітет щодо того, якою вакциною вакцинувати. Всі вакцини, які зареєстровані на території України, всі ефективні і безпечні”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, в Україну 25 березня прибула перша партія вакцини проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Отримано 215 тисяч з 1,915 млн доз, які замовила наша країна.

У понеділок, 22 березня, в Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу. Як розповів голова МОЗ Максим Степанов, запрацювали стаціонарні пункти, де робитимуть щеплення.

На другому етапі почалася вакцинація людей з дуже високим ризиком інфікування коронавірусом.

Також були оприлюднені нові дані про ефективність вакцини AstraZeneca.

Результати третьої фази клінічних випробувань вакцини від коронавірусу в США свідчать про ефективність вакцини при профілактиці симптоматичного COVID-19 на рівні 79%. У учасників у віці 65 років і старше ефективність вакцини становила 80%.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.