Україна, попри невизнання де-факто білоруської влади, буде спілкуватись із міністерством оборони Республіки Білорусь, аби уникнути непорозумінь у нинішній кризовій ситуації.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Звичайно, я буду розмовляти з тим, хто сьогодні керує армією Білорусі, з міністром оборони. Так, ми офіційно не визнаємо результати президентських виборів у їхній країні. Але ми не заперечуємо існування республіки, білоруського народу та їх армії, яка проводить навчання. Адже білорусів лякають страшною Україною і тим, що ми мало не готуємо військові наступальні операції. Я вважаю, що і простих білоруських громадян теж треба заспокоїти. Там є уряд, з яким у нас є угода про додаткові заходи довіри і безпеки від 2001 року, якраз про взаємини, пов’язані з військовою активністю», – наголосив Резніков.
Він нагадав, що після годинної розмови з міністром оборони Віктором Хреніним сторони домовились активніше взаємодіяти.
«Вважаю, що ми зробили хороший крок у бік зниження градусу напруги між Україною і Білоруссю. Ця напруга нам не потрібна… Так, політичні сприйняття/несприйняття одне одного між Україною і Білоруссю є, ми будемо далі займати позицію, відстоюючи права людини. Але я як міністр оборони в оборонних цілях моєї країни буду розмовляти з міністром оборони Білорусі, тому що це важливо для України», – підкреслив міністр.
Окрім того, додамо, що міністр оборони України Олексій Резніков в ефірі «Свободи слова» на ICTV заявив, що під час годинної розмови з білоруським колегою Віктором Хреніним домовився про взаємодію на рівні аташе з військових питань – 15 та 19 лютого представник України відвідає навчання в сусідній країні.
Також, у чотирьох милях від кордону з Україною через річку Прип’ять у Білорусі розгорнули понтонний міст. Про це інформує Мілітарний.
Це територія Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника, тобто Чорнобильська зона відчуження.
Розгортання понтонно-мостового парку у такій близькості до українського кордону помітили OSINT дослідники.
Не відомо які саме військові з Росії чи Білорусі розгорнули цей мостовий парк.
У переліку ділянок місцевості для спільних оперативних навчань «Союзная решимость – 2022» територія заповідника не значиться:
Північніше від нього знаходиться ділянка «Мозырь», де за заявленою легендою російські військові мають відпрацьовувати оборонні дії мотострілецьким підрозділом, а на схід ділянка «Полесский» для заявленого бойового чергування артилерійських та ракетних підрозділів російських військ.
В складі збройних сил Білорусі є декілька інженерних частин, основні з яких:
188 інженерна бригада
557 інженерна бригада
Саме у них на озброєнні є понтонно-мостові парки, також відповідні підрозділи є у складі транспортних військ Білорусі.
Окрім білоруських підрозділів на території країни зараз зосередженні російські військові частини з відповідним озброєнням.