Перший протокол щодо Донбасу підписали сім років тому в Мінську. Посольство США в Україні звернулося до Російської Федерації з вимогами виконати мінські домовленості щодо ситуації на Донбасі, де триває війна.
У сьому річницю підписання Мінського протоколу ми закликаємо Росію повністю виконати свої мінські зобов’язання, у тому числі дозволити ОБСЄ здійснювати спостереження на українсько-російському кордоні та звільнити незаконно затриманих осіб. Росія має вивести свою зброю та сили та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами. Росія має взяти на себе відповідальність за припинення конфлікту, розпочатого нею на сході України, – наголосили в посольстві.
Нагадаємо, після зустрічі Байдена з Зеленським, у США наголосили, що вони разом з Україною будуть продовжувати працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію.
Окрім матеріальної підтримки, такої як надання систем “Джавелін”, та розвитку нових можливостей, Стратегічна оборонна рамкова угода поглибить наше стратегічне оборонне співробітництво за чітко визначеними цілями, – наголосили в посольстві.
Окрім того, Дмитро Снєгирьов пояснив, чому РФ перешкоджає роботі спостерігачів ОБСЄ.
Росія припиняє мандат ОБСЄ не на всій окупованій території, а відповідно, на лінії державного кордону. Ідеться про те, що місії ОБСЄ заборонено фіксування передислокації на двох КПП – “Гуково” і “Донецьк”, які розташовані на окупованих територіях Донецької області. Але незважаючи на те, що обмеження стосується лише території Донецької області, аналогічне розпорядження отримали бойовики “ЛНР” і щодо роботи місії ОБСЄ на окупованих територіях Луганщини. Наразі місію ОБСЄ не допускають до роботи на КПП поблизу Ізвариного і Довжанського, – зазначив Снєгирьов.
Як пояснив військовий експерт, саме в цей період відбувається передислокація збройних сил Росії з території РФ до ОРДЛО.
Зокрема, проходження такої колони було зафіксоване в ніч з 31 серпня на 1 вересня. Невипадково саме в момент проходження техніки фіксуєтсья максимальна кількість обстрілів позицій ЗСУ поблизу зони розведення – Золоте, Золоте-4, Золоте-5, – заявив він.
Снєгирьов додав, що місія ОБСЄ на кордоні власне і фіксувала переміщення російської техніки безпосередньо з території Росії в ОРДЛО, “що давало можливість насамперед нашим американським і європейським партнерам апелювати до Росії, що вантажі, які йдуть через КПП, не відповідають гуманітарному характеру”.