Те, що відбувається на Донбасі, де знову загинули українські військовослужбовці, не є кінцем перемир’я, про яке домовилися у тристоронній контактній групі (ТКГ).

Про це журналіст, представник Донецької області в українській делегації у ТКГ Сергій Гармаш заявив в ефірі радіо “Донбас.Реалії”.

“Кінець перемир’я буде тоді, коли хоча б одна зі сторін заявить, що виходить із нього. На сьогодні ми маємо факт порушення перемир’я. Якраз наявність перемир’я дозволяє нам говорити про факт порушення і притягнення до відповідальності порушника”, – сказав він.

За словами журналіста, люди, які відповідають за безпеку, пояснили йому, що на Донбасі “є ознаки усвідомленої ескалації”.

“Аналізуючи заяви тієї сторони, що пролунали після тієї події, я теж дійшов висновку, що це метод тиску на Україну, щоб змусити нас прийняти їхній варіант цього координаційного механізму, який, згідно з додатковою угодою про перемир’я, має бути вироблено і запущено. Раніше не було єдиного розуміння цього механізму. Та сторона наполягає на спільних інспекціях військових позицій одне одного. Україна називає цю позицію неприйнятною для себе”, – пояснив Гармаш.

Він підкреслив, що українська сторона не проводитиме спільних інспектувань із представниками ОРДЛО.

“Ми вважаємо, що верифікацію порушень має проводити ОБСЄ, як це записано в Мінському комплексі заходів. Механізм координації – те, що й було запущено: телефонний зв’язок, електронна пошта: прямий вихід на СЦКК і ОБСЄ. Те, що було зупинено, як мені сказали, подальші обстріли завдяки такій координації, свідчить, що цей механізм працює”, – розповів Гармаш.