У Білорусі, поблизу кордону з Україною, постійно відбувається переміщення сил та техніки окупантів. Такі дії вороже керівництво називає “військовими навчаннями”, які, до слова, тривають ще з 29 квітня минулого року.
Цікаво, що по закінченню чергових навчань у Білорусі авіаугруповання ворога досі залишалися на кордоні. Однак тепер відомо, що від прикордоння з Україною відвели 12 гелікоптерів Росії, – передає “Беларускі Гаюн”.
За інформацією моніторингової групи, 5 лютого в період з 9:00 до 10:30 з аеродрому “Лунінець” перебазувалися 12 гелікоптерів Росії, серед яких були Мі-8 та Мі-24. Стверджують, що їх перемістили на аеродром “Мачулищі”.
Варто зазначити, що 19 січня з “Мачулищ” до “Лунинця” перекинули такі ж 11 вертольотів, а тепер вони всі повернулися назад.
У Повітряних силах зазначили, що загроза російських ракетних ударів з території Білорусі зберігається, як це було від початку повномасштабного вторгнення РФ.
Як заявив в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат, на території Білорусі практично постійно базуються російські винищувачі МіГ-31, які є носіями гіперзвукових ракет Кинжал.
«Наразі вони щодня злітають у небо — це причина нещодавніх масштабних повітряних тривог в Україні. Ми завжди готуємося до нових російських атак з повітря. Після кожного масштабного обстрілу виконуються певні заходи для того, аби наші сили і засоби протиповітряної оборони ще краще спрацювали в майбутньому», — зазначив він.
Ігнат додав, що потрібно бути завжди готовими до можливих атак, «тому що стратегічна авіація — це наймобільніший вид, який можна застосовувати».
Стосовно ж наступу з Білорусі, ширяться різні думки.
Міжнародний оглядач NV Іван Яковина вважає, що у Росії знову складають план захоплення Києва. Але роблять це, на його думку, лише тому, що цього вимагає диктатор Володимир Путін.
Водночас зараз для армії РФ скалкою на фронті є Вугледар.
У найкращій формі армія РФ була на початку свого вторгнення, коли були ВДВ, такі всякі спецнази, Кантемирівська, Таманська дивізія та Перша гвардійська танкова армія — все, що хочеш. А зараз цього всього не залишилося, – розповів Яковина в ефірі Radio NV.
А Україна навпаки, виходить, все крутіша і крутіша. Тепер російська сторона має стада «мобіків», погано озброєних, навчених, яких реально дуже багато. Але вони не є страшною, кошмарною бойовою силою.
І що далі, то більшим буде цей розрив у рівні технічного оснащення української армії та російської. Це всі бачать, це всі розуміють. Це розуміють навіть у Кремлі, тож і вирішили зараз діяти.
Потрібно насамперед сказати, що українські чиновники дуже багато зараз говорять про підготовку Росією великого наступу. Зеленський казав: «Я думаю, що Росія дуже хоче якогось великого реваншу і, гадаю, вона почала його».
Імовірно, Росії зараз гостро потрібен реванш, особливо напередодні виступу Путіна перед обома палатами федеральних зборів, які мають відбутися в 20-х числах лютого.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що чекає на наступ у межах 24 лютого.
“Я думаю, безпосередньо 24 не буде. Я думаю, може бути й раніше, щоб Путін уже у своєму посланні до федеральних зборів відрапортував про якісь успіхи”, – сказав Яковина.
Але Резніков каже, що може розпочатися наступ на Донбасі чи півдні України.
Секретар РНБО України Олексій Данілов вважає, що Росія готується до «максимальної ескалації, збирає всі сили, які вона має. Ми розуміємо, що зараз на карту поставлено все, у найближчі два-три тижні ми не відкидаємо жодного сценарію».
Глава ГУР Кирило Буданов сказав, що російська армія спробує повністю захопити Луганську та Донецьку області, водночас у наступ з території Білорусі він не вірить.
І західні військові експерти також вважають, що Росія готує наступ. Тому нам зараз дуже важлива підтримка від західих країн.