9 жовтня лідер Азербайджану Ільхам Алієв невідкладно звернувся до свого народу, а також до влади Вірменії — він звернув увагу на те, що дає “останній шанс” команді Нікола Пашиняна повернутися до формату перемовин і вивести війська з Нагірного Карабаху.

Окрім того, президент країни наголосив, що Азербайджан будь-якими способами поверне свої землі, однак хоче зробити це мирним шляхом і саме тому дає Вірменії час подумати, щоб вберегти тисячі життів невинних людей. Про це інформує азербайджанське видання “Дзеркало”.

Також Ільхам Алієв звернув увагу на те, що про перемовини Азербайджану і Вірменії “не може йти мови”, якщо представник Єревану в ході зустрічі в Москві назве Нагорний Карабах територією Вірменії. Окрім того, він маєнадію, що зустріч глав зовнішньополітичних відомств Вірменії, Азербайджану та Росії внесе ясність у багато питань.

Що важливо розуміти, саме зараз в Москві проходять переговори міністрів закордонних справ Вірменії, Азербайджану та Росії. Сторони обговорюють ситуацію в Нагірному Карабасі.

Не можна також не звернути увагу на те, що нещодавно Австрія несподівано для всіх запропонувала організувати та провести на своїй території перемовини щодо врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі. З такою гучною заявою виступив австрійський канцлер Себастьян Курц на своїх офіційних сторінках в соціальних мережах. Також він наголосив, що вже навіть встиг провести телефонну розмову з лідером Вірменії Ніколом Пашиняном. За словами Курца, останній позитивно відреагував на його пропозицію та погодився. Також канцлер Австрії висловив надію на мирне врегулювання.

“Ми готові. Я підтвердив нашу пропозицію провести наступний раунд переговорів між 2 сторонами. Австрія завжди була місцем для діалогу, і ми будемо продовжувати сприяти деескалації та прямим переговорам”, — підкреслив Себастьян Курц.