Член президії білоруського опозиційного Координаційної ради (КС) Світлана Алексієвич полетіла до Німеччини.

Про це виданню сьогодні, 28 вересня, TUT.BY повідомила помічниця письменниці Тетяна, зазначивши, що від’їзд Алексієвич не пов’язаний із кримінальною справою проти Координаційної ради.

“Чому Світлана Олександрівна повинна їхати зі своєї країни назовсім? Нічого подібного, вона полетіла у своїх особистих справах. У неї заплановані зустрічі, книжковий ярмарок в Швеції, на Сицилії їй вручатимуть нагороду”, – розповіла Тетяна.

Коли Алексієвич планує повернутися у Білорусь, помічниця точно не повідомила.

“Вона поїхала за своїми особистими і літературних справах. Це нормальне її життя, вона просто довго не могла виїхати через самопочуття. Коли повернеться? Все залежить від того, як тут будуть розвиватися події і від її самопочуття, – пояснила Тетяна.

Відзначимо, 14 серпня головна опонентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська оголосила про створення координаційної ради “для трансферу влади в Білорусі”, в яку також увійшла Алексієвич.

Нагадаємо, білоруська опозиція не визнала підсумків президентських виборів, на яких переміг Олександр Лукашенко і створила Координаційну раду з трансферу влади. 20 серпня колишній генпрокурор Білорусі Олександр Конюк, заявив, що створення і діяльність КС спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці республіки.

За даним фактом було порушено кримінальну справу. Пізніше з семи членів президії Координаційної ради п’ятеро були або затримані, або покинули країну. На волі залишилися тільки Світлана Алексієвич і член страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський.