В суботу, 5 грудня, через майже три роки після смерті першого українського космонавта Леоніда Каденюка на Байковому кладовищі був встановлений пам’ятник та облаштована його могила. На заході був присутній президент Зеленський.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні, коли минуло майже три роки після смерті героя і великого українця, на Байковому кладовищі встановлено пам’ятник і облаштована могила першому космонавтові незалежної України”, – написав він.

За словами Ткаченка, ескіз монумента розробив відомий художник-монументаліст Гайдамака Анатолій.

Крім того, як передає прес-служба Офісу президента, відкриття монументу відвідав і сам президент.

“Леонід Каденюк багато зробив для України, і Україна повинна хоч щось зробити для нього. Я вважаю, що ми дуже вчасно все зробили, адже 28 січня Леоніду Каденюку виповнилося б 70 років, і людям буде куди прийти і вшанувати його пам’ять”, – підкреслив президент.

Зеленський також зазначив, що з часів польоту Леоніда Каденюка в космос Україна не мала таких великих проривів в аерокосмічній галузі.

“Україна повинна робити все, щоб відновити цю галузь. А без таких людей, як Каденюк, це неможливо. І вони не можуть з’явитися просто так – потрібно вшановувати історію. Це обов’язок держави”, – сказав він.

Після покладання квітів до монументу президент поспілкувався з сім’єю Леоніда Каденюка та присутніми на церемонії.

Зокрема, Володимир Зеленський пообіцяв дружині космонавта Вірі Каденюк посприяти у вирішенні питання про збільшення матеріальної підтримки його сім’ї з боку держави.