Сьогодні в ефірі 24 каналу журналіст та народний депутат VIII скликання Сергій Лещенко поділився своїми думками з приводу справи “Роттердам +”.

На його думку, спеціалізована антикорупційна прокуратура не зацікавлена у вирішенні скандальної історії.

А прокурори занадто часто змінювались й ніхто з них не зміг довести справу до кінця.

“Справу “зливає” Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Ті, хто свідомо намагаються спустити справу “на гальма”, викликають максимальне обурення”, – наголосив Лещенко.

Він впевнений, Ірина Венедіктова каже, що не хоче брати на себе відповідальність у справі “Роттердам+”. Тому начеб-то відповідальним має стати саме прокурор САП.

“Це досить дивна позиція. У справі Віктора Медведчука вона Венедіктова відповідальна, а у справі Ріната Ахметова й Петра Порошенка не бере відповідальність”, – сказав в ефірі журналіст.

А от Медійник вважає, що до генпрокурорки є питання щодо її заангажованості та небажання влазити в ще одну конфліктну історію. Проте варто пам’ятати, що посада прокурора і передбачена для цього.

В контексті цього необхідно знати, що формула “Роттердам+” – це методика розрахунку вартості вугілля, на якій, за оцінками НАБУ, олігарх Рінат Ахметов заробив 39 мільярдів гривень.

Саме тому:

“Справа Роттердам+ є ключовою історією правління п’ятого президента Петра Порошенка. Саме за часів його влади створили вигадану формулу”, – відзначив Лещенко.

Оскільки, “Роттердам+” створив надзвичайні можливості заробітку для Ахметова. Порошенко міг теж отримали власний інтерес.

На думку Лещенка справу “Роттердам+” намагаються постійно закрити за рішеннями спеціалізованого прокурора, який й вів цю справу. Проте там нещодавно поміняли прокурора.

Лещенко вважає, що у разі вибору нового керівника САПу Україна матиме відповідь на такі запитання:

  • хто дозволив Ахметову заробляти надприбутки;
  • чи ніхто не отримав відкати;
  • хто створював умови серед чиновників;
  • хто спускав справу на гальма.

“Немає жодних виправдань. Справа має бути доведена до кінця. “Роттердам+” став символом корупції попередньої влади”,– сказав журналіст.

На його думку, у справі Ахметова є ключова судова інстанція. Мовиться про Вищий антикорупційний суд і апеляцію.

“Єдине, на що залишається сподіватись, то це скасування рішення апеляції, якщо перша інстанція винесе рішення на користь Ахметова”, – повідомив журналіст.

Він пояснив що в антикорупційній апеляції беруть участь не один, а кілька суддів.

“У колегії 3 суддів, які можуть предметно розбиратися”, – підсумував медійник.

Нагадаємо, 2 жовтня, через місяць після закриття справи “Роттердам+”, представники НАБУ заявили, що приватний експерт начебто підтвердив припущення детективів щодо збитків від дії формули в розмірі 39,9 млрд грн.

Адвокати сторони захисту заявили, що експертиза була сфабрикована заднім числом в порушення норм КПК і звернулися із заявою до Державного бюро розслідувань.

Згодом стало відомо, що приватна компанія, яка проводила експертизу за рік отримала від НАБУ 520 тис. грн без проведення тендерів. До співпраці з НАБУ компанія спеціалізувалась на експертизах по цивільному праву: оцінювала розмір пені за кредитними картами та вартість спадкового майна.

Справу “Роттердам +” було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.