Слідчі розкрили подробиці справи обвинуваченого у державній зраді Віктора Медведчука, і віднайшли кримський слід у цій історії. З’ясувалося, кум Путіна за підтримки топ-політиків Кремля отримав у користування українське газове родовище неподалік берегів Криму. Перспективи видобутку родовища складають 38 мільярдів гривень.
Востаннє газову платформу «Петро Годованець», більш відому, як «вишка Бойка», зафільмувати вдалось на початку липня 2021 року. Це відбулося на міжнародних військових навчання Sea Breeze 2021, коли американський есмінець USS Ross проходив неподалік Одеського газового родовища. Росія тоді агресивно відреагувала на такий візит і у відповідь на зустріч американцям відправила два своїх бойових кораблі та винищувачі Су-24М.
Загалом, на шельфі Чорного й Азовського морів, у «Чорноморнафтогазу» Росія захопила 9 діючих газо-нафтових родовищ, Глібовське підземне газосховище і 31 плавзасіб. До речі, після захоплення у 2014 році, Росія перейменувала СПБУ «Петро Годованець» на «Крим-2». І з того часу, захоплені українські бурові – під цілодобовою російською охороною. Українська розвідка зазначає, що це російські службовці ФСБ та Чорноморського флоту. Іnformnapalm навіть ідентифікував деяких з них.
Саме вишка «Петро Годованець» зацікавила компанію, яку пов’язують з Віктором Медведчуком.
Про це свідчить лист, у якому російська фірма «Новые проекты» звертається до клону «Чорноморнафтогазу», створеного Росією після анексії.
«В рамках проведення підготовчих робіт для будівництва пошуково-оціночної свердловини «Глибока-1» просимо Вас розглянути можливість бункерування СПБУ «Крим-2» і судна забезпечення ТБС «Федір Урюпін», – йдеться у зверненні російської компанії «Новые проекты» до російської фірми ДУП РК «Черноморнефтегаз».
Та цей лист незаконний, стверджує генеральна директорка української компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова. Як доказ, вона продемонструвала свідоцтво на право власності на платформу «Петро Годованець» та судно-буксир «Федір Урюпін».
«На базі активів українського «Чорноморнафтогазу» було створене фейкове підприємство, яке зараз називається «Государственное унитарное предприятие Республики Крым «Черноморнефтегаз». Це підприємство внесене до міжнародних санкційних списків майже десяти держав. Ці активи у нас вкрали, а тепер ще й користуються ними, як хочуть. І за всім цим стоїть Російська Федерація», – зазначила в інтерв’ю Крим.Реалії генеральна директорка Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.
На яких підставах російський «Черноморнефтегаз» надав в оренду бурову платформу та буксир компанії «Новые проекты» – відповіді на наші запити ми не отримали. До речі, у справжнього власника, українського «Чорноморнафтогазу» – фірма «Новые проекты» про оренду буксира і газової вишки не запитувала.
У 2021 році Рада нацбезпеки та оборони України наклала на Віктора Медведчука персональні санкції.
СБУ обшукала його родинні будинки й офіси руху «Український вибір», який очолює нардеп. У травні генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила Медведчука про підозру в державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів. Надра – це кримський епізод у справі Медведчука.
«Родовище «Глибока» розташоване в Прикерченському шельфі Чорного моря, у виключній морській економічній зоні України. Вдумайтесь! За даними Державної служби геології та надр України, ресурси цього родовища, якщо перевести їх у грошовий еквівалент, складають понад 38 мільярдів гривень. У 2015 році наші підозрювані, фактично, взяли й передали окупанту усю матеріальну та документальну базу цього родовища», – зазначила на пре-брифінгу генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
Віктор Медведчук усі звинувачення відкидає.
«Я готовий захищатися, тому що ні в чому не відчуваю своєї провини. Вважаю, що на сьогоднішній день все, що відбувається – це результат політичних репресій, тиск на мене, як на главу політради партії і людини, чия діяльність з тих чи інших причин не підходить владі. Я не знаю, що це за родовище і ніякого відношення до нього не маю», – заявив після вручення повідомлення про підозру народний депутат України від ОПЗЖ Віктор Медведчук.