В інформаційному полі з’являється все більше заяв про плани Дуди відібрати частину заходу України.

Попри те, що посол Польщі в Україні Ярослав Гузи назвав безглуздими заяви роспропаганди про нібито польські плани анексувати частини України, руку на пульсі все ж треба тримати. Неабиякими братами нам були поляки, а потім і ракети начебто українські на їхню територію падають, і кордон блокується ой, як по-братерськи!

Гузи наголосив, що слід бути готовими до пропагандистських атак, у тому числі щодо нібито планів анексії. «Однак я не впевнений, що хтось у це вірить у Польщі або в Україні, адже це взагалі безглуздя», – сказав посол.

Він звернувся до свіжого воєнного досвіду Балкан, де стало видно, як старі конфлікти можуть перероджуватися в нові.

«Але я думаю, що у Східній Європі ми засвоїли ці уроки, тому сама ідея бути суверенною країною полягала в тому, щоб не повертатися до старих конфліктів», – сказав Гузи.

Він наголосив, що Польща не є імперською державою, а з Україною єдині проблеми лежать в історичній площині.

«Але в цілому нас чекає позитивне майбутнє, де ми спільно працюємо над тим, щоб зробити сусідство безпечнішим і забезпечити нам всім добробут», – сказав посол.

Нагадаємо, що глава МЗС Польщі Радослав Сікорський вважає, що російські лідери та пропагандисти намагаються спровокувати конфлікт між поляками і українцями, в тому числі і заявами щодо нібито планів анексії українських територій Польщею.

«Росія бреше про нібито плани Польщі анексувати частину України. Донбас – це Україна; Крим це Україна. Львів, Волинь, колишня Східна Галичина – це теж Україна. Тому повторюю, щоб і в Кремлі почули: Львів – це Україна», – сказав глава МЗС, використовуючи українську, а не польську вимову назви Львова.

Він підкреслив, що російські лідери та пропагандисти хочуть ввести поляків у конфлікт з українцями.

Сікорський зазначив, що для підвищення ефективності своїх дій Польща приєдналася до декларації країн G7 про взаємні довгострокові зобов’язання перед Україною. Він підкреслив, що як сусідня країна, військовий, гуманітарний та енергетичний хаб, Польща хоче разом формувати ці зобов’язання, а не спостерігати збоку, поки це роблять інші.

За словами міністра, польські компанії повинні відігравати важливу роль у відбудові української економіки та інфраструктури. Він наголосив, що для підтримки їхніх зусиль створено посаду Уповноваженого з питань відбудови України.