Сили оборони України несподівано просунулися на напрямку, де ще влітку майже без успіху намагалися атакувати росіяни. Нині там помітний гарний плацдарм для нового українського удару.
https://www.youtube.com/watch?v=TTUvGbyhrns

Про те, як змінилася ситуація на фронті за тиждень 22 – 29 жовтня, пише журналіст Василь Денисюк. Свій огляд він провів за даними карти DeepStateMAP.

Наприкінці тижня після тривалих і важких боїв українські військові змогли відкинути російські війська з західних околиць Сергіївки. Маленьке село розташоване поблизу адмінмежі Луганської та Харківської областей західніше Сватового.

У самому селі до повномасштабного вторгнення проживали всього 20 людей, але його значення полягає в дещо іншому. Ця ділянка доволі незручна для оборони росіян, адже просто за спинами окупантів протікає ріка Жеребець, що, без сумніву, відчутно ускладнює логістику.

Цілком імовірно, що Сили оборони можуть скористатися цією перевагою й зовсім викинути ворога із західного берега річки, звільнивши територію площею в десятки квадратних кілометрів від Райгородки до Нововодяного. Втім, подальший наступ на цій ділянці вже буде ускладнений тим самим фактором Жеребця.

До слова, своє незручне положення чудово усвідомлюють і росіяни. Вони намагалися покращити власне становище на західному березі влітку 2023 року, коли намагалися наступати на Новоєгорівку. Та успіхи ворога тоді були зовсім мінімальними – росіяни так і не закріпилися в Новоєгорівці, але змогли захопити ту саму зовсім крихітну Сергіївку.

Також вже третій тиждень поспіль російські війська не втрачають сподівань оточити та захопити Авдіївку, підтягуючи свої резерви та не збавляючи темпів наступу. Протягом минулого тижня основний удар ворог сконцентрував на північному фланзі міста й мав успіхи в районі Красногорівки.

Від початку наступальної кампанії росіян на Авдіївку в рази зросли їхні втрати – як у живій силі, так і бронетехніці та артилерії. Втім, зі своїми втратами російське командування зовсім не рахується, не зупиняючи свого наступу, а лише підтягуючи все нові й нові резерви. Оборонцям Авдіївки в ці дні вкрай важко.

Крім Авдіївки, протягом минулого тижня російські військові мали незначні успіхи й на північному фланзі Бахмута. Російські військові змогли захопити нечисленні позиції біля Берхівки та Хромового. Поки що важко судити про серйозність намірів ворога на цій ділянці, але факт залишається – тут ворог наступає вже другий тиждень поспіль.

Водночас важкі бої тривають за межами звільнених Кліщіївки та Андріївки. Українські військові намагаються просуватися, втім це стає дедалі складнішим завданням. Передовсім через виснаження наших бійців після важкої наступальної кампанії, яка досі тривала від початку літа.

Майор запасу НГУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман вважає, що як і в Бахмута, місією Авдіївки може стати нищення великої кількості ворога.

«Давай-те я буду триматися думок людей, які в цьому розбираються не найгірше. Це, наприклад Американський інститут дослідження війни, який проаналізував ситуацію, який чудово розуміється. От навіть якщо доведеться відходити з Авдіївки — суттєво стратегічних змін на східному фронті, як ми називаємо фронт від Куп’янська до Вугледара, не буде», — сказав Гетьман.

«Під Бахмутом ворог поклав близько 50 тис., на кожних 42 см Бахмутської території — одне життя російського військового. Що вони досягли? Нічого. Що змінилося? Змінилося те, що ми зараз атакуємо й намагаємося звільнити Бахмут не несучи таких великих втрат, як у росіян. Так само може статися і з Авдіївкою, що перемоловши дуже велику кількість ворога нам доведеться відходити з цього міста й принципово нічого не зміниться», — підкреслив експерт.