Головнокомандувач сьогодні особисто прибув до Севастополя на зустріч із начальником штабу Чорноморського флоту Сергієм Пінчуком, який після відставки Віктора Соколова виконує обов’язки командувача флоту. Ймовірно, саме в цей час в Криму активно лунали вибухи. Невже ліквідація? Ой, як неспокійно ворожому флоту та недокомандиру РФ на наших окупованих землях!
Командний пункт, як і раніше, базується тут, тоді як сам флот (або що від нього залишилося) покинув бойові чергування біля Криму і був відведений у безпечне місце після неодноразового потоплення ЗСУ катерів і кораблів.
Але тепер міністр оборони Росії взяв ситуацію з флотом під особистий контроль, насупив брови і роздав «цінні», а головне, вельми «своєчасні» вказівки — «підвищити живучість судів, встановити додаткові кошти для поразки дронів супротивника», зокрема великокаліберні кулемети. А крім того, наказав вдень і вночі тренувати особовий склад на відбиття атак. Тепер точно заживемо, вистоїмо.
Як жартують колеги, до кінця року Шойгу, ймовірно, доїде до російського НПЗ, що залишився на периферії країни, і доручить підвищити його оборонну спроможність.
Центр, певне, вирішили «здати без бою». Сьогодні БПЛА безперешкодно долетів до Домодєдово і впав точно до складу горючих матеріалів. Жоден ППО поруч із ним не спрацював. Запаси палива не вибухнули завдяки щасливому випадку.
Крім того, голова Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що командуванню Чорноморського флоту РФ необхідно щодня підвищувати «живучість» судів та захищеність об’єктів інфраструктури на тлі атак України.
«Щодня необхідно проводити тренування з особовим складом. Тренування з відображення повітряної атаки та атаки безекіпажними катерами. Проводити вдень і вночі, щоб у нас усі екіпажі були готові», — сказав Шойгу на нараді з командуванням флоту в рамках робочої поїздки до Південного військового округу.
Також Шойгу доручив встановити на кораблі додаткові вогневі засоби та великокаліберні кулеметні стрілецькі комплекси для ураження українських водних безпілотників.
За два роки війни проти України Росія втратила понад 20 суден у Чорному морі, включаючи десантні кораблі, підводні човни та флагманський крейсер «Москва», випливає з підрахунків Oryx на основі відкритих даних. До вторгнення в Україну флот Росії у Чорному морі складався з 74 бойових кораблів.
Згідно з військовим експертом «Нової газети» Валерієм Ширяєвим, Чорноморський флот втратив щонайменше 15 судів. Крім того, були підбиті та знищені кораблі Балтійського та Північного флотів, які були переведені до Чорного моря до повномасштабного вторгнення в Україну.
За словами Ширяєва, українські Збройні Сили використовують некласичні засоби боротьби на морі, зокрема безекіпажні катери. Однією з тактик, яку вони використовують, є так звана «вовча зграя», коли безекіпажні катери оточують корабель з різних боків і атакують його, не дозволяючи йому маневрувати.
Після значних втрат президент РФ Володимир Путін звільнив з посади головнокомандувача Військово-Морського Флоту Росії адмірала Миколу Євменова. Відповідно до російськиих джерел, Євменова замінив адмірал Олександр Моїсеєв, який тимчасово виконуватиме обов’язки головнокомандувача. Недовгою буде відомо, чи буде Моїсеєв підтверджений на посаді.
Денис Попович пояснив, що переміщення сил Чорноморського флоту Росії з Криму до Новоросійська на Кубані є стратегічно обумовленим. Він відзначив, що становище для російських сил у Криму та західній частині Чорного моря стало надто небезпечним, оскільки українські морські дрони ефективно топлять їхні кораблі.
Попович наводить приклади таких втрат, як потоплення катера «Сергій Котів» та великого десантного корабля «Цезар» «Кунников». Це змусило Росію поступово переміщати свої військові потужності з Криму до Новоросійська.
За словами експерта, такі дії України дозволяють поступово досягати паритету на Чорному морі, використовуючи асиметричні засоби боротьби. Це свідчить про те, що Україна успішно проводить стратегію залучення ресурсів Росії і зменшення її впливу в регіоні.