На сьогодні існують два можливі мотиви, які можуть спонукати російського лідера Володимира Путіна до виведення своїх військ з України. Перша можлива причина — успішні операції українських військових, друга — форс-мажорні обставини в самому Кремлі.

Таку думку висловив одному з українських медіа генерал-лейтенант у відставці, кандидат військових та доктор технічних наук, професор, колишній заступник начальника Генштабу Збройних Сил України Ігор Романенко.

«Це можуть зробити успішні дії Сил оборони України та союзників, а також можуть вплинути форс-мажорні обставини всередині Кремля, що теж не виключено», – зазначив він.

Проте, за словами Романенка, попри усі очікування, зараз погіршення економічного і соціального стану країни-агресорки Росії не таке критичне, щоб спричинити дестабілізацію ситуації в РФ.

«Усі очікували погіршення економічного і соціального стану РФ, але поки що ці очікування не виправдовуються, оскільки це погіршення не настільки критичне, щоб призвести до дестабілізації ситуації в Росії. Тому розраховувати на внутрішні процеси в РФ поки що не доводиться. А тому нам потрібно працювати на те, щоб перемогти Росію силовим шляхом», – підсумував генерал-лейтенант запасу.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

Раніше заступник голови Ради безпеки РФ, експрезидент Росії Дмитро Медведєв розповідав, що Росія не змириться із самостійною державою на “своїх історичних територіях”, тому саме існування України завжди буде приводом для відновлення військових дій.

Таким чином, країна-агресорка ніколи не буде спокійно дихати в бік України, політолог Володимир Фесенко зазначав, що суть у тому, що цей режим не визнаватиме Україну. Знищення України – це системна глобальна політична мета путінського режиму. Про це мають знати західні лідери і мають до цього серйозно ставитися. З такими людьми, як Медведєв чи Путін, компроміси неможливі. Лише сила може зупинити їх. Домовитися про сталий мир, про мирне співіснування з такими людьми, як Медведєв, навряд чи можливо. Але якщо вони будуть відчувати силу, здатність захисту самої України, підтримку України Заходом, то жодні із загроз, про які пише Медведєв, не стануть реальністю. Це буде істерика, не більше.

До цього Фесенко додає: «Позбавити Україну права на життя – це відображення світогляду і Путіна, і Медведєва, і нинішньої російської еліти. Наша боротьба з ними має сакральний характер – це боротьба за наше майбутнє, за наше виживання як нації. Для цього нам буде потрібна підтримка наших західних та інших міжнародних партнерів. Але приреченості немає. Щоб там не писав Медведєв, ми не приречені на постійну війну. Ризики можуть бути, але якщо вони будуть відчувати, що за Україною і за нашими міжнародними партнерами є сила, вони не наважаться на нову агресію».

Своєю чергою військовий аналітик Олександр Коваленко заявив, що ризики війни є і через 10 років, і через 20, і через 50, тому що Росія завжди мала хижацькі наміри щодо України. В цьому немає нічого дивного. Це історичний контекст подій між Росією та Україною. Залякування».

До цього Коваленко додав: «Навіть якщо до влади прийде неоліберал чи неодемократ, однаково буде повернення до старорежимного формату диктатури та тоталітарного режиму з імперськими амбіціями».

Тому чекати, що Росія просто так виведе війська з території України — це марні сподівання. Виведе лише за однієї умови, якщо українські бійці завдаватимуть потужних ударів по окупантах й військове російське командування зрозуміє, хто переважає на полі бою, тоді ймовірно, Росія віддасть наказ, щоб вивели війська.