Російські окупанти, незважаючи на зазначені втрати, активно продовжують наступальні операції.
Начальник служби із зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ, Володимир Фітьо, повідомив, що напередодні противник здійснив 55 спроб наступу по всій лінії фронту, зокрема 15 на Лимансько-Куп’янському напрямку.
За зазначеними даними, ворожі сили вирішили атакувати село Синьківка поблизу Куп’янська, де їхні військові нещодавно знову понесли втрати.
«Вони як зомбі їдуть по одній і тій же дорозі, де їх техніку вже знищували. А вони і далі продовжують туди їхати. В принципі, нехай так і залишається», – підкреслив представник Сухопутних військ.
Він повідомляє, що на всьому Лимансько-Куп’янському напрямку противник також провів 618 артилерійських та мінометних обстрілів. У відповідь Сили оборони знищили 257 окупантів та 43 одиниці техніки.
«Ворог не припиняє спроби атакуючих дій. Силам оборони зрозумілі його напрямки наступу. Ворог не рахується з людськими втратами, а свої атаки супроводжує технікою. Успіхів на Лимансько-Куп’янському напрямку у ворога немає «, – зазначив український офіцер.
Фітьо додав, що противник активно використовує техніку практично на всіх ділянках фронту. Однак українські воїни готові до такого сценарію, і наша артилерія та FPV-дрони швидко зупиняють наступальні спроби агресора.
Нагадаємо, Володимир Фітьо раніше повідомляв, що бахмутський напрямок на сьогодні залишається однією з тих ділянок фронту, де війська РФ активно намагаються наступати, зокрема в бік Часового Яру. Для здійснення штурмів ворог перекинув туди підкріплення із півдня.
«Намагаються наступати саме в напрямку Часового Яру. Там не припиняються інтенсивні наступальні дії», – зазначив він.
За його словами, ЗС РФ здійснюють спроби для відновлення втраченого положення біля н. п. Кліщіївка, Курдюмівка й Андріївка, а також намагаються захопити Богданівку.
Крім цього, ворог застосовує штурмові групи із «добровольчого корпусу», які перемістилися туди з позицій на південних напрямках фронту. Також до боїв агресор залучив морську піхоту із Каспійської флотилії.
Паралельно окупанти активно використовують на Бахмутському напрямку дрони, з яких скидають боєприпаси. Зокрема, напередодні вони застосували 41 БПЛА і здійснили 505 обстрілів із артилерії та мінометів.
Зі свого боку Сили оборони за добу ліквідували під Бахмутом 27 російських окупантів і знищили ворожий склад із боєкомплектом.
Також в аналітичному огляді Інституту вивчення війни йдеться про те, що армія РФ, особливо повітряно-десантні війська (ПДВ), зазнають важких втрат в одночасних наступальних операціях російської піхоти на кількох фронтах.
Стверджується, що підрозділи російських сил ВДВ зазнають великих втрат і не можуть відпочити та відновитися, а досвідчені та навчені військовослужбовці-контрактники ВДВ становлять меншу частку особового складу. Крім того, ВДВ зазнала великих втрат серед досвідчених командних кадрів.
«Високий рівень втрат, особливо серед таких підрозділів, як ВДВ, які до 2022 року вважалися елітними, багато в чому є віддзеркаленням того факту, що російське військове командування надало перевагу одночасним наступальним операціям на всій лінії фронту, часто віддаючи пріоритет незначним вигодам за рахунок непропорційних втрат», — сказано в огляді.
Як пише ISW, Міноборони Великої Британії заявило 30 грудня, що «середньоденна кількість російських втрат в Україні зросла майже на 300 протягом 2023 року» і якщо нинішній рівень втрат збережеться, сили РФ втратять загалом більше ніж пів мільйона особового складу в Україні до кінця 2024 року.