Одним з найпалкіших прихильників війни в Україні є російський мільярдер Юрій Ковальчук. Він є близьким другом Путіна і часто спілкувався з диктатором до і під час повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal, посилаючись на друга родини Ковальчука та на колишнього співробітника російської розвідки.

Запевняв, що “Захід зараз слабкий”, а Росія має показати “силу”

У виданні переконані, що Юрій Ковальчук переконував Путіна почати повномасштабне вторгнення. Бізнесмен запевняв російського президента, що війна покаже Заходу справжню “силу Росії”.

71-річний мільярдер часто вів телефонні розмови з Путіним та говорив з ним по відеозв’язку. У The Wall Street Journal зазначають, що у період пандемії Ковальчук ізольовувався на 2 тижні, аби при зустрічах випадково не заразити російського диктатора.

Крім того, Ковальчук викупив акції російської соцмережі VK, щоб влада могла краще контролювати будь-які прояви “інакодумства” в країні. Про це дізнаємося від джерела видання, близького до справ Кремля.

Аналітики пояснили, навіщо Росія робить заяви про переговори з Україною

У Кремлі все частіше висловлюються про переговори з Україною. При чому роблять це, як завжди, у форматі “жесту доброї волі”.

Керівництво Росії переконує Захід, що це країнам НАТО та Україні потрібні переговори з країною-агресоркою.

Аналітики Інституту вивчення війни натомість пояснили, що єдиний переможець від такого “діалогу” – Росія. Адже Путін і його приплічники зможуть за цей час укріпити військо і зміцнити позиції.

Тож зазначимо, що російські офіційні обличчя останнім часом часто видають брехливі заяви стосовно переговорів з Україною. У Кремлі всіляко намагаються переконати Захід, що йому життєво необхідні переговори з країною-агресоркою.

Таке припущення висловили аналітики Інституту ведення війни. Водночас Росія заявляє, що “буде готова” вести діалог, якщо НАТО піде на певні поступки.

Політика Кремля щодо переговорів: діалог потрібен нам, але йдіть на поступки ви

Експерти навели як приклад телефонну розмову Путіна та Шольца 2 грудня. Президент Росії заявив, що допомога партнерів Заходу сприяє тому, що українська влада категорично відмовляється від будь-яких перемовин.

Натомість канцлер Німеччини відповів, що дипломатичне вирішення конфлікту передбачає те, що Росія має вивести свої війська з території України. Однак, схоже, в окупантів своя “дипломатія”.

Крім Путіна про переговори говорив нещодавно і Дмітрій Пєсков. Він відповів на коментар Байдена, заявивши, що ймовірно президент Америки очікує, що передумовою переговорів буде виведення російських військ з України.

Речник Кремля наголосив, що цього не буде і “спецоперація” продовжується. Пєсков також додав, що небажання США визнати незаконну анексію українських земель значно ускладнює “пошук точки дотику” в можливих переговорах.

Заяви Путіна та Пєскова щодо переговорів є наслідком коментарів Сєргєя Лаврова 1 грудня в контексті засідання ОБСЄ, повторюючи ту саму вимогу, яку Москва висувала до НАТО раніше,– пояснюють аналітики.

Міністр закордонних справ Росії висловився про те, що Кремль буде готовий до переговорів, коли Захід погодиться обговорювати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки” 2021 року. В основному, мовиться про пункт “нерозширення Альянсу”.

Однак фахівці ISW впевнені, що діалог і тимчасове призупинення воєнних дій зіграє на руку лише росіянам. Путін і його приплічники зможуть за цей час укріпити військо і зміцнити позиції.

 Також зазначимо, що аналізуючи кремлівську інформаційну повістку, можна підмітити логічний парадокс – очевидно, що крах диктаторського режиму Путіна уже близько, тому Росії потрібні перемовини. Однак водночас окупанти своїми діями лише відштовхують мирне врегулювання конфлікту, зокрема обстрілюючи енергетичну інфраструктуру нашої держави. Попри це, генсек НАТО Єнс Столтенберг не вагається у тому, що мир наступить лише після того, як Київ та Москва почнуть діалог.