Наші статті
Подобається

ШОК! Українці, це цілковите божевілля! Стало відомо, скільки треба платити за держпідтримку банків! Тільки не впадіть!

13/05/2017
ШОК! Українці, це цілковите божевілля! Стало відомо, скільки треба платити за держпідтримку банків! Тільки не впадіть!

У 2014-2017 роках на докапіталізацію Ощадбанку держава витратила 25,5 млрд грн, на докапіталізацію Укрексімбанку – 22 млрд грн, Укргазбанку – 3,8 млрд грн, – передає Корупція Інфо

Популярне: Що ж відбувається??? На Закарпатті чоловік випав з вікна у лікарні

 


У кінці грудня 2016 року й на початку 2017 року уряд вже витратив на докапіталізацію Приватбанку 116,8 млрд грн. Як заявляла глава НБУ Валерія Гонтарева, ще буде витрачено як мінімум 30 млрд грн (слід розуміти – для покриття «новоявлених» збитків за 2016 рік). Крім того, невдовзі має бути оголошена потреба в докапіталізації націоналізованого банку за підсумками пост-аудиту, який проводить Ернст енд Янг (EY)…Тобто загалом уже набігає сума «198+» млрд грн.

З початку 2014 року держава витратила близько 70 млрд грн на підтримку Фонду гарантування (більшою мірою йдеться про вливання Мінфіну у вигляді держоблігацій, меншою мірою – про кошти НБУ).

Не варто забувати про мільярди гривень, які щороку витрачаються і будуть витрачатися на сплату урядом банкам відсоткового доходу по держоблігаціям, через які, власне, й здійснюється в основному підтримка державних банківських і довколобанківських структур.

Так, глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв, що тільки у випадку націоналізованого банку державі щороку потрібно буде витрачати по 8 млрд грн (це по вже випущеним 15-річним ОВДП на 116,8 млрд грн, а ще ж будуть нові випуски держпаперів).

Тобто загалом уже легко набігає сума 300 млрд грн. От і виходить, що держава на підтримку банків взяла з кишені кожного українця понад 7 тис. грн.

Уряд планує створити компанію з управління активами (КУА) для роботи з проблемними активами (наразі відкрите питання – чи йдеться про токсичні активи лише держбанків чи й комбанків, – ред.). На цю КУА державі знову ж таки доведеться витрачати кругленькі суми.


Коментарі

X

Підпишіться на нашу розсилку новин