Люди просять розібратися, хто і чому викинув медичні відходи поблизу села.
На Київщині посеред лісу знайшли звалище з медичними відходами
звалище з медичними відходами, позначеними написами "Особливо небезпечно". Десятки мішків із ними кілька днів пролежали просто неба посеред лісу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30, передає Корупція.Інфо.


Популярне: Невимовний біль… На Львівщині поховали відомого ветерана АТО, який наклав на себе руки. Причина наводить жах

Місцеві знайшли звалище з розірваними ємностями та неприємним хімічним запахом, із пакетів і мішків висипалися шприци, голки, ампули, нитки, контейнери з кров'ю. На мішках було позначено категорію "В" медичних відходів – це забруднені кров'ю голки, скальпелі, матеріали з лабораторій, відходи з інфекційних відділень, тканини та навіть частини тіла з операційних. Жителі села неподалік знахідки налякані. "Я не буду туди лізти. Але я переживаю, що воно тут лежить. Поруч село, поруч річка, є діти малі. Почали дзвонити в екологію – екологія не відповідає, тому що вихідні дні. Санстанції зараз немає", – каже місцевий житель Максим Дерев'янко.

За правилами, такі відходи мають знезаражувати й утилізувати підприємства, які пройшли ліцензування. Адреси, номери телефонів лабораторій та операційних, документи про передачу відходів прикріплені до мішків скотчем. Цю інформацію побачили і викликані на місце знахідки слідчі поліції, але поки що жодного провадження не відкривали. "Ми туди телефонували. Ну, враховуючи те, що там зараз вихідні, ніхто не брав слухавку. Тому з понеділка безпосередньо вже поїдемо туди, будемо з'ясовувати, чому вони викинули, чи це вони викинули", – розповів речник поліції Київської області Микола Жукович.


Якщо винуватців засмічення території так і не знайдуть, то прибирати доведеться місцевій владі. Це питання також вирішуватимуть із понеділка, а поки сільський голова пообіцяв накрити знайдені відходи плівкою, аби частинки звалища не розносив вітер і птахи.