У Росії дійсно є мобілізаційний ресурс набагато більший, аніж в України. Однак в окупаційного війська немає технічного ресурсу.

За статистикою, кількість російської військової техніки, яку знищують наші воїни, зменшується. Таку думку 24 каналу висловив колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Загарбники почали виводити менше важкої техніки на передові позиції. Зараз окупанти намагаються діяти артилерією та живою силою, а вже потім, “коли на горизонті розвидніється”, застосовувати танки.

Росіяни не можуть створювати танки у тій кількості, яка була раніше. Вони можуть відновлювати та ремонтувати їх, але не здатні встигати за втратами, які мають.

Вони можуть робити техніку часів Брєжнєва або Хрущова й роблять це, але технологічної техніки у них вже не буде,
– сказав експерт Українського інституту майбутнього.

А все через те, що у них вже немає доступу до високотехнологічних ресурсів, які є у всього розвинутого світу. Навіть Китай, на який країна-агресорка покладає неабиякі сподівання, вже починає дуже обережно контактувати з нею.

“Вся допомога, на яку може розраховувати Росія – Північна Корея, Іран і Китай, але дуже обережно. Весь цивілізований світ починає її ігнорувати”, – зауважив Ступак.

Отже, якщо Росія далі продовжуватиме мобілізацію, то їй не буде чим цих “вояк” забезпечувати. За словами експерта, кожна наступна хвиля мобілізованих заздритиме попередній, оскільки буде забезпечена ще менше.

У разі, якщо Росія і надалі продовжить так обережно використовувати важку техніку, в неї буде дві опції, що вона може зробити:

розтягувати своїх мобілізованих “тонким шаром” по всій лінії розмежування;
концентрувати багато мобілізованих в певних місцях та намагатися прорватися, але тоді вони стануть легкою здобиччю для наших артилеристів та пілотів. І втрати у них зростатимуть шаленими темпами.

Ймовірно, в російській армії ще не настав “снарядний голод”, але системна робота українських артилеристів та інших підрозділів ЗСУ змушує окупантів ускладнювати логістику з підвезення і зберігання боєприпасів.

До березня 2023 року проблема з наявністю в російській армії боєприпасів, зокрема артилерійських, стане дуже явною.

Про це повідомив в начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю під час інформаційного телемарафону. За його словами, запаси боєприпасів у росіян скоротяться до 30%.

“Вони вже давно пішли ва-банк. Це питання так широко зараз ще не тиражується, але в них вже з’явилися значні проблеми зі звичайними видами озброєння, мається на увазі з артилерійськими боєприпасами, там теж буде катастрофа. Ну давайте казати так: до березня проблеми з боєприпасами будуть дуже явні”, – сказав керівник ГУР МО.

За словами Буданова, через брак боєприпасів навесні кількість застосованих російськими загарбниками за добу боєприпасів впаде до 10-15 тисяч.

Своєю чергою, зазначив Буданов, Росія не прораховувала те, що війна буде займати багато часу. Через це вона була вимушена скоротити кількість боєприпасів, яку раніше застосовувала за добу. Цей показник впав з 60 тисяч на початку повномасштабного вторгнення до 19-20 тисяч зараз, зауважив очільник ГУР.

“Все, на що вони можуть зараз розраховувати, – це свій залишок та власні виробничі потужності… Такий обсяг (20 тисяч боєприпасів на добу – ред) не здатний забезпечити увесь світ в цілому. Це ненормальна кількість”, – додав Буданов.

Він пояснив, що на добу Збройні сили України застосовують ту кількість боєприпасів, яку генерують три європейські країни за місяць.