кацуба

У Головному слідчому управлінні МВС України наполягають на арешті колишнього заступника голови «Нафтогазу» Олександра Кацуби, який є сином нардепу Володимиру Кацубі.

Як стало відомо "Інформатору", за інформацією слідства, під час роботи на посаді Олександр Кацуба зловживав службовим становищем. Зокрема, їм і його братом Сергієм були розтрачені великі кошти в сумі 285 млн гривень, які Кацуба заплатив компанії «Універсальне комерційне товариство» за сейсморозвідку.

При цьому в підписаних Кацубою актах виконаних робіт наводилися фіктивні дані, про що, за інформацією слідства, він знав, передає Корупція Інфо

Також Кацубу підозрюють у махінаціях з газом об'ємом 3,4 млрд кубометрів за ціною в 12 млрд гривень. Цей газ належить «Нафтогазу». У поданому клопотанні до суду говориться, що такі дії «тягнуть» на 7-12 років в'язниці.

При цьому справу було відкрито ще в 2014 році. Але Кацуба досі не затриманий.

Днями стало відомо, що екс-заступник голови «Нафтогазу» Олександр Кацуба і його брат Сергій Кацуба, яким суд на цьому тижні повинен обрати запобіжний захід, в неділю виїхали з України. Про це повідомили джерела в МВС.

За інформацією джерел, в даний час місце перебування братів не відомо. Зараз вирішується питання щодо міжнародного розшуку Кацуба, проте деякі народні депутати намагаються сприяти закриттю кримінальної справи проти екс-чиновника і його родича.

Нагадаємо, що вищезгаданий Сергій Кацуба влітку 2013 року підписав угоду про купівлю-продаж 34 млрд кубометрів газу сімферопольським ТОВ «ГазУкраіна-Трейдінг», але в останній момент угоду скасували, а документи вилучили. Також раніше Сергія та Олександра Кацуба звинувачували у махінаціях при закупівлі бензину на 450 млн гривень для «Нафтогазу», а в 2011-2012 роках їх імена пов'язували з закупівлею так званих «вишок Бойка» (бурових установок) за завищеною ціною.