Вища рада правосуддя нівелює судову реформу, заявляючи, що вона повинна надавати НАБУ і ГПУ дозволи на арешт суддів.
Про це у вівторок під час брифінгу сказав директор НАБУ Артем Ситник, передає Корупція.Інфо
Він розповів, що нещодавно з'явилося публічне звернення ВРП, в якому зазначалося, що НАБУ повинне отримувати дозвіл від Вищої ради правосуддя для арешту суддів.
"Мені дивно, чому це з'явилося через 4 місяці, коли вже почали перших суддів затримувати. Чому Вища рада правосуддя мовчала, коли ці зміни набрали чинності (30 вересня – ред.)? Так я вам хочу сказати, що у пояснювальній записці до закону про внесення змін до Конституції в частині судової реформи чорним по білому написано, що згода непотрібна", – сказав він.
Ситник заявив, що вже давно склалася практика, коли "НАБУ і ГПУ зверталася до суду і отримувала рішення суддів (про обрання запобіжного заходу – ред.) без згоди ВРП".
"Тому ми вважаємо це просто спробою нівелювати ту судову реформу, яку ми зараз починаємо", – сказав він.
"Такі дії (ВРП – ред.) є недопустимими і дещо дискредитують судову реформу", – додав він.
Ситник зазначив, що в разі затримання судді на гарячому, наприклад отримані хабара, жодної згоди на арешт просити не повинно.
Як відомо, 29 січня Галицький райсуд Львова відмовив детективам НАБУ у клопотанні про арешт судді Солом’янського районного суду м. Київ, затриманого "на гарячому" під час одержання хабаря у сумі 22 тис. доларів.
Адвокат Роман Маселко у Facebook написав, що це вже другий випадок за тиждень, коли суд відпустив упійманого "на гарячому" суддю, посилаючись на те, що не було отримано згоди на арешт від ВРП.