Головнокомандувач Збройними силами України (ЗСУ) Руслан Хомчак, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук і командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов подали в суд на Міністерство оборони позови з вимогою скасувати дисциплінарні стягнення, винесені щодо них за підсумками службового розслідування.

Про це повідомило в суботу агентство Українські новини з посиланням на матеріали суду.

Так, генералам оголосили сувору догану за результатами службового розслідування. У той же час причини службового розслідування і подальшої догани не називаються. Наказ про дисциплінарне висловлювання був підписаний 27 листопада 2020 року.

У зв’язку з цим військові подали позови до суду з проханням визнати незаконними суворі догани і скасувати наказ.

Дроздов подав позов до Вінницького окружного адміністративного суду, його розгляд відбудеться 3 лютого.

Корнійчук і Хомчак подали позов до Окружного адмінсуду Києва.

Хомчак просить суд визнати протиправними дії посадових осіб Міністерства оборони в ході проведення службового розслідування, призначеного наказом Міністерства оборони від 21.11.2020 №429, при складанні акта службового розслідування від 26.11.2020 №167дск і при прийнятті абзацу 2 пункту 1 та пункту 2 наказу Міністерства оборони України від 27.11.2020 №12КП ДЕК “Про результати службового розслідування”.

Також він просить визнати протиправними та скасувати абзац 2 пункту 1 та пункт 2 наказу Міністерства оборони 27.11.2020 №12КП ДЕК “Про результати службового розслідування”.

При цьому головнокомандувач не надав суду документ про сплату судового збору в розмірі 2,5 тис. грн. У зв’язку з чим суд залишив позов без руху і дав Хомчак 5 днів для усунення недоліків.

Відзначимо, що інформацію про те, що чотири генерали вищого командного складу судяться з міністром оборони України Андрієм Тараном. Про це 29 січня в Facebook написав колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко з посиланням на свої джерела.