Депутат Київради Товмасян, руйнівник парків компрометує "Батьківщину".

Член фракції "Батьківщина" в Київраді Ваган Товмасян "засвітився" у скандалі навколо захоплення приміщень і території дитячо-юнацької спортшколи, повідомляє Корупція. Інфо

Керівництво школи заявляє про системні і постійні погрози на свою адресу. А біографія самого Товмасяна неоднозначна, і наводить на роздуми…

Про скандал на столичній Борщагівці вся країна дізналася з екранів телевізорів цієї осені. 21 вересня, директор ДЮСШ № 17 Анатолій Митюк розповів про захоплення приміщень школи, про погрози по телефону, і підпал його автомобіля.

Ситуація кричуща. Двоє депутатів Київради вирішили "віджати" приміщення і частину території у столичній дитячої юнацької спортивної школи № 17 за адресою: вулиця Симиренка, 5б. Герої – члени фракції "Батьківщина" в Київраді Ваган Товмасян і Сергій Римаренко.

Виступ Анатолія Мітюкова на прес-конференції поставив всі крапки над і: він розповів про те, як колишній член Партії Регіонів Товмасян за допомогою напівкримінальних методів, залякування і тиску перетворив Південну Борщагівку в свою вотчину, а приміщення ДЮСШ – у власний виборчий штаб.

На прес-конференції Анатолій Митюк розповів історію рейдерського наїзду. Розповів про те, що спочатку в ДЮСШ перебував буфет для дітей. Шляхом незаконних маніпуляцій Товмасян з товаришами перетворили його в "наливайку", а потім почали використовувати як базу. Так звані "орендарі" при цьому грошей школі не платили.

Конфлікт тривав довго, але в гостру фазу перейшов 31 травня 2016 року, коли керівництво ДЮСШ-17 відмовилося продовжувати договір оренди на приміщення площею 141 кв. м з "СПД Гетьман А.В." (пані Гетьман – цивільна дружина Сергія Римаренко, який є соратником Товмасяна).

На Мітюкова почали тиснути. Широко використовували адміністративний ресурс, намагаючись зняти директора, який "надто проявляв активність", захищаючи дітей. Для цього в ДЮСШ були спрямовані перевірки з Київради і навіть запущений судовий позов від СПД Гетьман до Господарського суду Києва про "визнання договору оренди продовженим".

Після цього пішли погрози, і, як кульмінація конфлікту – підпалена в ніч з 18 на 19 вересня 2016 року особисте авто директора школи.

avto

До слова, приблизно за тією ж схемою у 2010 році Товмасян, за сприяння тодішніх міських властей, захопив приміщення площею в 816 кв. м у дітей з клубу "Джерело" (вул. Святошинська 4, Святошинський район, Київ).

Можна згадати також про захоплення землі і будівництво розважального комплексу в парку "Орлятко" (між вулицями Гарматній і Василенка). Історія цікава: там і участь "молодої команди Черновецького", і дивне рішення суду, яке узаконило "оренду". Рейдерське захоплення "Орлятко" Товмасяном не раз було описане, з додатком всіх документів і доказів в київських медіа.

Все почалося начебто невинно: в 2006 році в парку "Орлятко" з'явилося літнє кафе "Томас". Але тимчасовою споруда була недовго: в наступному році кафе, яке перебувало у власності ТОВ "Стріт Геймз", викупило ТОВ "ТВР Інвест" (обидва підприємства – власність Товмасян). Тим самим було підготовлено грунт для захоплення 10 га землі в двох кілометрах від метро "Шулявська" – в наступних рішеннях Київради парк фігурує просто як "земельна ділянка на бул. Івана Лепсе, 9-в".

Наступним кроком столична влада за вказівкою Черновецького в 2007 році зробила все для того, щоб не називати парк парком, і передати його в руки Товмасяна для будівництва чотириповерхового розважального центру.

Любов Товмасян до парків і заповідних земель не вгасає: зараз він намагається викинути орендарів з однієї з ділянок в парку "Інтернаціональний" (проспект Леся Курбаса, теж Святошинський район Києва). Схема відома і схожа до тієї, що використовувалася в "Орлятко" – викинути "чужих", щоб сісти на ділянку самому.

А чи багато хто знаю про те, що користується брендом "Батьківщини" депутат Київради, колишній регіонал Товмасян сколотив свої перші гроші на напівлегальному гральному бізнесі? Але це, можна сказати, гріхи молодості. Є гріхи свіжіше.

Про те, що Товмасян був тісно пов'язаний з одіозними регіоналами, красномовно говорить його участь в будівництві знаменитого вертолітного майданчику Януковича, побудованого на заповідних київських кручах. Сторонніх до будівництва таких об'єктів не допускали, а ось компанія Товмасян "Кіеваеропроект" сторонньою, мабуть, не була – саме вона розробляла проектну документацію будівлі, побачивши яку, кияни досі хапаються за серце.

Відома також історія з вкраденими землями агрокомбінату "Пуща-Водиця". Тоді ТОВ "Серваг", що належить Товмасяну, незаконно отримало 1,7 гектарів. Отримавши гектари, її власники провели блискавичну операцію і в 2011 році отримали рішення Київради, яке поміняло цільове призначення землі під будівництво торгово-розважального комплексу. В результаті, на цій землі тепер розташовується авторинок, заповнений автомобільними запчастинами, як стверджують люди, з територій, підконтрольних т.зв. ЛНР і ДНР.

Останній факт, до речі не випадковий. Так, наприклад, одним з бізнес-компаньйонів Товмасян зараз є Сергій Левицький – власник транспортних підприємств в Донбасі (в одному з них співвласником є ​​Товмасян – в "Пекло Астер Логістик"), а також співзасновник об'єднання з цікавою назвою "Асоціація автоперевізників ЛНР". Ще одним ЛНР-ським компаньйоном Товмасяна по "Пекло Астер Логістик" є Віктор Пеннер – кандидат на "виборах" в "глави ЛНР", а також радник з економічних питань т.зв. "Глави ЛНР" – Ігоря Плотницького.

Чи було відомо про все це в центральному офісі "Батьківщини"? З упевненістю можна сказати лише одне – тепер про це знають всі. Здається, що особливо цікава біографія Товмасян буде представникам Нацполіції, СБУ та Національного агентства по боротьбі з корупцією.