Збройні Сили України продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут, захоплення якого називають єдиною мізерною перемогою росіян в цьому році. Але мета Києва полягає не у штурмуванні міста, пише журналіст The Times Річард Спенсер, що поспілкувався з українськими воїнами південніше Бахмута.
В грудні українські сили захищали Кліщіївку, що на південь від Бахмута, від противника, який був радше відчайдушним, ніж досвідченим.
“Вони атакували вдень, тому що у них не було приладів нічного бачення. Вони приходили хвилями, по десять чоловік за раз, з інтервалом у півгодини. Ми б їх просто покосили”, – розповідає “Ацтек”, командир роти 5-та окремої штурмової бригади ЗСУ.
Сьогодні Кліщіївка – знову в зоні активних бойових дій. Бійці “Ацтека” активно наступають на Кліщіївку, повернення якої дозволило б українським силам отримати вогневий контроль над усім Бахмутом. Минулого тижня підрозділ просунувся на три кілометри за три дні. В пригоді для бійців стала система траншей, вирита тут ще під час боїв 2014-го року.
Спенсер констатує, що характер цієї повторюваної битви змінився: тепер ніхто не очікує, що українська сторона спробує штурмувати сам Бахмут.
“Натомість вони будуть подрібнювати те, що від нього залишилося, своєю артилерією з заходу, доки росіяни не підуть”, – припускає журналіст.
“Ацтек” наголошує, що “немає сенсу вмирати за Бахмут”.
“Ми втратимо забагато людей. А навіщо? Бахмут уже зруйнований”, – каже він.
Вже зараз російська артилерія на цій ділянці почала згасати – удари не припинилися, але їх стало менше.
“Раніше ми використовували дві-три тисячі снарядів на день, тож ви можете визначити інтенсивність. Тиждень тому був баланс – один “вихід”, один “вхід”. Тепер інша сторона мовчить”, – сказав старший лейтенант Олександр, офіцер 22-ої окремої механізована бригади, чия батарея гаубиць стоїть приблизно за 7 кілометрів від Бахмута.
Також зазначимо, що Сили оборони України змінили тактику контрнаступу, зосередившись на виснажені російських окупаційних військ за допомогою артилерії та ракет великої дальності, ніж на атаки по замінованих полях
Про це пише The New York Times.
За даними американських і європейських чиновників, протягом перших двох тижнів контрнаступу Сил оборони, близько 20% української військової техніки зазнали пошкоджень. Серед втрат були й західні бойові машини, такі як танки та бронетранспортери, на які українські сили розраховували для відбиття російської агресії.
Однак, рівень втрат знизився до 10% у наступні тижні завдяки тому, що Україна значно покращила свою тактику, зберігши більше військ і техніки, необхідних для великого контрнаступу.
“Деякі покращення відбулися завдяки тому, що Україна змінила тактику, зосередившись більше на виснаженні російських військ артилерією та ракетами великої дальності, ніж на атаці по ворожих мінних полях”, – йдеться у повідомленні журналістів.
Однак, втрати російських окупаційних військ також зменшилися, оскільки сам контрнаступ уповільнився, а іноді навіть зупинявся, через те, що українські солдати стикаються з грізною обороною Росії.
“І попри втрати, українці поки що пройшли тільки п’ять із 60 миль (8,4 кілометра із 96,5), які вони сподіваються подолати, щоб вийти до моря на півдні й розділити російські війська на дві частини”, – підкреслює американське авторитетне видання.