7 квітня 2008 року в Бухаресті проходить закрита зустріч Росія-НАТО. На ній одне з питань – можливий вступ України до Альянсу, неабияк розлючує президента РФ Володимира Путіна. Він, погрожує почати відторгнення від сусідньої держави Криму і Східної України, – передає Корупція Інфо

Популярне: Хто був проти українського безвізу? Повний список! Дивні випадковості і нові деталі. Ви будете здивовані!

"Ти ж розумієш, Джордж, що Україна – це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій – це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами! Якщо Україну все ж таки приймуть у НАТО, ця держава просто припинить існування", – заявляє Путін до президента США Джорджа Буша.

Російський президент натякнув на те, що півострів Крим увійшов до складу України не в момент утворення прообразу сучасної держави – Української радянської соціалістичної республіки, а в 1954 році.


Того ж вечора на російському телебаченні кілька прокремлівських політологів і експертів повторюють мантру, що вступ це прямий шлях до розвалу України. Саме тому країна ніколи не вступить в НАТО.

"Таким чином, бухарестський натяк президента Путіна пішов у маси"

Володимир Путін на той час керує країною 8 років. За кілька місяців передасть владу прем'єр-міністру Дмитру Медведєву.

В Україні цю заяву влада приймає спокійно.

"Це не те питання, яке може розколоти країну. Мета цих розмов – залякати, нагнати страшилок. А Росії я б порадив прийняти як даність, що Україна буде в НАТО ", – каже Тарас Стецьків, заступник голови фракції "Наша Україна-Народна самооборона".