На лівобережжі Херсонщини військові підняли український прапор. Про це повідомив міський голова Олешок Євгеній Рищук. Деталей щодо конкретного населеного пункту, де це сталося, наразі немає.

Євген Рищук додав на свою сторінку відео, де військовий підійняв український прапор на ТОТ, нагадуючи, що Херсонщина — це Україна.

Водночас, речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк зазначила, що наразі в районі плацдармів на лівобережжі Херсонської області не спостерігається накопичення військ Російської Федерації. Проте вона додала, що окупанти постійно підтягують нові резерви для поповнення своїх втрат під час штурмових дій.

«Бачимо, що вони маневрують своїми ресурсами. Накопичення особового складу — що за цим ховається? Угруповання «Днєпр» російських військ, яке там знаходиться, досить багаточисельне, воно має ресурс і живої сили, і техніки», — наголосила речниця.

За її словами, окупаційні війська розсереджені на лівому березі Дніпра.

«І виходячи з безпосередніх втрат на лінії зіткнення, вони підтягують час від часу ресурси з глибини тимчасово окупованої материкової частини», — додала вона.

Звернемо увагу, як повідомляє Центр Національного спротиву, за майже два роки існування ворог так і не зміг знайти добровольців для своїх батальйонів, які вони створили на тимчасово окупованих територіях. Так, ще у 2022 році кремль вустами своїх маріонеток оголосив про створення на Запоріжжі та Херсонщині двох “добробатів”, названих на честь вбивць – ім. судоплатова та маргелова відповідно.

«За логікою пропагандистів це мало легалізувати вторгнення, адже батальйони мали символізувати готовність мешканців ТОТ воювати за агресора. Проте набрати добровольців, навіть за високі як для регіону оплати, не вдалось. Навіть в офіційних заходах москва ховає обличчя терористів, аби не вдалось встановити їх походження з рф».

Відтак Кремль поставив задачу місцевим гауляйтерам збільшити кількість місцевих в угрупованнях хоча б до 10%, які б стали завісою у пропагандистській виставі. Наразі задачу передано у “військкомати”, які мають сформувати списки кандидатів.

Центр національного спротиву зауважує, що всі, хто займається вербуванням населення ТОТ на війну проти Батьківщини є міжнародними злочинцями й не уникнуть відповідальності.

Нагадаємо, ISW оцінює, що розвиток оборонно-промислової бази з часом може дозволити Україні підтримувати свою оборону проти Росії та задовольняти довгострокові потреби національної безпеки зі значним скороченням іноземної військової допомоги. Але зараз для цього потрібна протиповітряна оборона Заходу.

Українські посадовці висловлювали наміри розширити ОПК України всередині країни та за кордоном з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що надання Україні західних засобів протиповітряної оборони стане критично важливим елементом здатності України відстояти свою оборонну промисловість, що, в свою чергу, зменшить залежність України від західної допомоги і особливо допомоги США Україні в довгостроковій перспективі.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно підкреслив, що Україна не може пом’якшити проблему відсутності достатньої кількості систем протиповітряної оборони і що лише системи протиповітряної оборони, надані Заходом, а саме системи Patriot, дозволять Україні захистити Україну від посиленої ударної кампанії з боку Росії.

ISW продовжує оцінювати, що США не потрібно буде надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки до нескінченності, якщо Україна зможе достатньо розширити свій оборонно-промисловий потенціал. Але надання систем ППО і ракет Україні має вирішальне значення для здатності України захистити свою енергетичну інфраструктуру і свою оборонну промисловість від російських ударів.