Українські війська успішно відбили свої позиції поблизу Новомихайлівки. Росіянам добряче дали по зубах і повернули втрачені території.
2 квітня відбулося вісім штурмів з боку російських військ. У кожному з них окупаційні війська втрачали близько 60-70% особового складу.
Про це повідомила речниця оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
За словами речниці Гуменюк, на лівому березі Дніпра та на всіх лініях поблизу тимчасово окупованої території у Запорізькій області окупаційні війська під час обстрілів втрачають стільки особового складу, що змушені постійно розгортати резервні підрозділи:
Представники Збройних сил України наголошують, що лише в Запорізькій області рейди можуть відбуватися від чотирьох до шести разів на день, включно з прикриттям з повітря. З іншого боку, на Лівобережжі зазвичай відбувається від одного до трьох рейдів. Однак цього дня окупаційні війська здійснили вісім атак. Усі вони були відбиті армійцями.
Пані Гуменюк розповіла, що таке ситуативне загострення було таким, що російсько-окупаційні війська «вирішили спробувати іншу тактику». На його думку, це сталося через те, що вони «розбилися на ще менші групи, щоб атакувати з якомога більшої кількості сторін і напрямків».
На лівобережжі Дніпра Херсонщини ворог дещо змінив тактику дій і намагався атакувати більшою кількістю дрібніших штурмових груп. Про це йдеться в повідомленні оперативного командування «Південь».
«В операційній зоні Сил оборони півдня триває контрбатарейна боротьба та відбиття ворожих штурмів. Ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій», — повідомляють в ОК «Південь».
На лівому березі Херсонської області Сили оборони нарахували вісім спроб російських окупантів атакувати більшою кількістю дрібніших штурмових груп. Усі атаки були відбиті. Після втрат ворог відступив, але не всі групи змогли повернутись до вихідних позицій.
«Сили оборони продовжують здійснювати комплексні заходи з утримання та укріплення позицій», — наголошують в командуванні.
Зараз російські війська випускають у сім разів більше снарядів, ніж українські. Це більш ніж удвічі більше, ніж наприкінці січня, коли Україна попередила своїх союзників, що перевага Росії становить три до одного.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
За словами представників союзників, знайомих з останніми подіями на фронті, потік військової допомоги із Заходу в Україну різко скоротився, а деякі українські озброєння роблять лише один постріл на день, щоб зберегти запаси, що зменшуються.
Союзники роблять все можливе, щоб відстежувати снаряди по всьому світу і намагаються підтримувати потік поставок в Україну. Однак, оскільки ці зусилля матеріалізуються повільно, незрозуміло, чи будуть вони достатніми для підтримання стабільності на лінії фронту в короткостроковій перспективі.
Водночас, постачання артилерійських боєприпасів українській армії не обов’язково має бути таким же, як у Росії. За словами одного посадовця, навіть постачання Україною трьох снарядів на кожні сім снарядів, випущених Росією, суттєво вплинуло б на ситуацію. За словами співрозмовників видання, які знайомі з останніми подіями на лінії фронту, потік західної військової допомоги в Україну різко скоротився, а деяка українська зброя робить лише один постріл на день, щоб зберегти свої запаси. За словами одного чиновника, знайомого з ходом обговорення питання про допомогу, вони знають, що захист території НАТО коштуватиме дорожче, якщо Росія значно просунеться вглиб України. Також, за словами анонімних співрозмовників, українські союзники дедалі більше побоюються, що «літній наступ РФ може прорвати оборону України».