Держпотребслужба України виявила в продажу склоомивач, який є небезпечним для здоров'я людини.

Як повідомляє прес-служба відомства, мова йде про продукцію марки Lodocоol "Зимовий концентрат -80", передає Корупція.Інфо.


Згідно з результатами проведеної експертизи, продукція не відповідає вимогам із безпеки, зокрема, вимогам постанови Головного державного санітарного лікаря України, оскільки містить у своєму складі метиловий спирт (метанол), який може представляти серйозну загрозу здоров'ю людей.


"З метою забезпечення прав громадян на безпечну продукцію, запобігання виникненню порушень вимог законодавства України під час поширення і/або введення продукції в обіг на території України, яка за її використання за призначенням становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам, Госпотребслужбой винесено відповідне рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом вилучення стеклоомивателей "Зимовий концентрат -80" Ledocool із обігу і заборона запровадження в обіг такої продукції на ринок України", – сказано в повідомленні служби.


Метанол – найбільш токсична сполука серед усіх спиртів. Він окислюється в організмі людини значно повільніше, ніж етиловий спирт, і під час його окислення утворюються різні отруйні речовини.

Метиловий спирт швидко всмоктується в шлунку і тонкому кишечнику. Майже весь метанол (90%) метаболізується в печінці за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази, у результаті чого утворюються формальдегід і мурашина кислота, що володіють високою токсичністю. Метаболіти метанолу видаляються нирками, а менша частина (15%) у незмінному вигляді виділяється через легені.

При цьому, метанол є сильною отрутою переважно нервової і серцево-судинної дії з вираженими кумулятивними властивостями. Токсична дія метанолу пов'язана з пригніченням центральної нервової системи, розвитком важкого метаболічного ацидозу (зміна кислотно-лужного балансу організму), ураженням сітківки ока і дистрофією зорового нерва.

Популярне: "Після такої «заказухи» на виконавця…": Скандал Винника з 1+1, продюсер співака заявив про суд

Гостре отруєння при вдиханні парів зустрічається рідко. Небезпечний прийом метанолу всередину: 5-10 мл можуть викликати важкі отруєння і сліпоту, а 30 мл – привести до смертельного результату. Гостре отруєння характеризується станом легкого сп'яніння, нудотою, блювотою, сильним головним болем, різким погіршенням зору аж до сліпоти; за тяжкого стану – ціаноз (синюшність забарвлення шкіри і слизових оболонок), утруднене дихання, розширення зіниць, судоми і смерть від зупинки дихання.

При дуже великих дозах отруєння може протікати в блискавичній формі, смерть настає протягом 2-3 годин. Летальність при отруєнні метиловим спиртом значна.

Хронічні отруєння характеризуються запамороченням, головним болем, безсонням, підвищеною стомлюваністю, шлунково-кишковими розладами, болями в області серця і печінки, порушенням функції зору, перш за все кольорової.