Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про інспекторів соціальних служб, які перевірятимуть тих, хто претендує на субсидії. На основі акту про матеріально-побутові умови проживання сім’ї, складеного ревізорами, буде вирішуватися питання про надання допомоги на оплату комунальних послуг, передає Корупція.Інфо.
Для комісії у спірних випадках це визначально – давати субсидію чи ні. Ці випадки також прописані у постанові Кабміну.
Міністр підкреслив, що українці мають право не пускати ревізорів до своєї оселі.
“Можуть не пустити, це їхнє право! Але є одне але. Коли родина подає прохання про субсидію, вони підписуються, крім іншого під наступним: “Я і члени моєї родини даємо згоду на збір інформації про мене та членів родини”. І якщо вони не хочуть показати інспектору як вони живуть, він не має права вломлюватися, силою заходити, не дай боже, він просто складає акт, що йому відмовлено, перевірити майновий стан неможливо, і це є підставою для відмови у оформленні субсидії, от і все. Ти не хочеш, щоб до тебе ходили? Не звертайся! Але якщо звернувся – погоджуйся, що тебе перевірять”, – зокрема сказав Андрій Рева.
Популярне: “Часто мала проблеми зі здоров’ям”: в університеті, де вчиться Зайцева розповіли всю правду про неї
"Ніхто не буде штучно зменшувати субсидіантів! Субсидія – це співоплата державою і громадянином вартості послуг. Розмір співоплати залежить лише від рівня доходів громадян. Зменшення субсидіантів можливе лише внаслідок одного – росту доходів громадян", –запевнив Андрій Рева.
Нагадаємо, українці ні в якому разі не залишаться без субсидій, запевнив міністр соцполітики Андрій Рева. Навіть якщо Верховна Рада не виділить необхідні гроші на субсидії в поточному році, українським громадянам не варто турбуватися, оскільки в даному випадку йдеться про взаємини держави і постачальника житлово-комунальних послуг.
За словами Реви, українці не можуть залишитися без допомоги держави. Сама по собі субсидія не є безпосередньою допомогою громадянину від держави, оскільки кошти з бюджету не йдуть на рахунки громадян. В даному випадку варто говорити про співоплату держави за ЖКП разом з громадянами, які не можуть оплатити їх вартість самостійно, підкреслив міністр.
Весь платіж розподіляється на частки – громадянина і доплату держави в залежності від кількості та вартості ЖКП, соціальних нормативів і доходів домогосподарства.
Тому, якщо бюджет не розплатився з постачальниками ЖКП, то це не підстава для припинення надання послуг громадянину. Це взаємини між підприємствами і бюджетом, пояснив міністр.