Національне антикорупційне бюро затримало народного депутата від “Слуги народу” Сергія Кузьміних. Його підозрюють у отриманні хабаря у розмірі 558 тисяч гривень.

Про затримання нардепа повідомляється у Telegram-каналі НАБУ. Відомство не називає його прізвище, проте журналіст Юрій Бутусов та “Українська правда” з посиланням на джерела стверджують, що йдеться про Кузьміних.

В антикорупційному бюро уточнили, що нардепа упіймали при отриманні 558 тисяч гривень хабаря. Зазначається, що гроші йому передали для сприяння у укладанні контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.

Інші подробиці у відомстві пообіцяли оприлюднити пізніше.

Зазначимо, що Сергій Кузьміних також є головою підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Бутусов додав, що Кузьміних до приходу в політику був волонтером у Житомирі та допомагав військовим. Його брат – Олег Кузьміних – відомий герой війни, він один із учасників боїв у Донецькому аеропорту.

Олег Кузьміних командував підрозділом “кіборгів”. У січні 2015 року він потрапив у полон до терористів, з якого було звільнено у травні того ж року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кілька місяців тому в Чернівецькій області було затримано помічника нардепа від “Слуги народу” Георгія Мазурашу. Його впіймали на одержанні хабаря в 5700 доларів, які він вимагав у волонтера за сприяння у виділенні у власність земельних ділянок.

У Чернівецькій області правоохоронці викрили помічника одного з народних депутатів на отриманні хабаря в $5700. Він вимагав його у волонтера – за сприяння у виділенні у власність земельних ділянок.

Джерела OBOZREVATEL у поліції повідомили, що йшлось про помічника депутата ВРУ Георгія Мазурашу (фракція “Слуга народу”) на прізвище Стратійчук. Чоловіка затримали під час другого траншу передачі грошей – $5 тис, інформує сайт Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, помічник нардепа мав вплинути на службових осіб Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.

Гроші також просив за сприяння в ухваленні на сесії міськради в Чернівцях рішення про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Зокрема, для будівництва й обслуговування житлових будинків за заявами учасників ООС.

Кримінальне провадження було зареєстровано за ч. 3 ст. 369-2 КК України (за фактом зловживання впливом).

За даними джерел, слідчі встановили, що помічник нардепа Стратійчук має значний вплив на вирішення земельних питань у Чернівцях. Він нібито неодноразово зустрічався з учасниками АТО/ООС, які передавали йому гроші за сприяння в отриманні землі.

Досудове розслідування здійснювали Головне слідче управлінням Національної поліції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області ДСР НПУ.

Зауважимо: за інформацією на сайті ВРУ про депутата Мазурашу, його помічниками-консультатнами за строковим трудовим договором на постійній основі були Калішенко Галина Миколаївна, Лупу Наталія Олексіївна, Онофриєсе Людмила Михайлівна, Стратійчук Петро Миколайович і Цимбалюк Леся Володимирівна. А за строковим трудовим договором за сумісництвом – Гешко Іван Тарасович.