Блінкен і Чавушоглу обговорили координацію дій США та Туреччини у зв’язку із ситуацією навколо України.

Співпраця Вашингтона та Анкари у зв’язку з загрозою зростання напруженості між РФ та Україною стала однією з тем телефонної розмови у понеділок держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу, йдеться у заяві Держдепу.

Держсекретар Блінкен і міністр закордонних справ Чавушоглу обговорили важливість продовження координації щодо загрози ескалації (ситуації – ІФ) Росією в Україні, – зазначається у прес-релізі.

Нагадаймо, що 2 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили  ситуацію на кордоні України, а також стабільність в Чорноморському регіоні. Сторони підтримали контакти щодо маневрів РФ.

Вони також обговорили агресію Росії проти України і ситуацію у Вірменії та Азербайджані, а також в Афганістані, – заявив  секретар Держдепу Нед Прайс.

Він розповів, що переговори глав зовнішньополітичних відомств двох країн “будувалися на основі бесіди президента США Джо Байдена і президента Туреччини Тайіпа Ердогана, що відбулася минулого місяця в Римі і стосувалася двостороннього співробітництва та інших пріоритетів, включаючи демократію і права людини”.