Українська армія готова до контрнаступальних операцій, однак не варто сподіватися, що війна закінчиться швидко.
Зокрема, у цьому впевнений керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
Не вщухають розмови про контрнаступ нашої армії, який, очевидно, от-от уже має розпочатися. Це підтверджує той факт, що за останній час бойові дії стали більш інтенсивними.
Як зазначив генерал Міллі, протистояння між українськими захисниками та російськими загарбниками може тривати ще довго, однак наші військові засвідчують готовність до операцій.
«Подібно до битви за Нормандію, або будь-якого іншого великого бою, війна – це плата. Будуть дні, коли ви спостерігатимете велику активність, а будуть дні, коли активності буде дуже мало. Будуть наступальні дії та дії захисту. Тому це буде двостороння боротьба протягом тривалого часу», – сказав він.
Окрім того, Міллі констатував, що від початку повномасштабного вторгнення наші війська демонстрували високий рівень підготовки. І після того як західні партнери почали надавати Збройним Силам озброєння, рівень їхньої кваліфікації став ще кращим.
Зазначимо, у президентській адміністрації США більше не побоюються, що допомога зброєю Україні та перенесення військових дій на російську територію змусять Москву піти на ескалацію та втягнути в протистояння війська США і НАТО.
Про це пише The New York Times (NYT) з посиланням на американських чиновників.
Видання нагадує, що впродовж першого року війни Росії проти України високопоставлені представники США неодноразово та публічно застерігали Київ від завдання ударів по російській території, особливо з використанням американської зброї. Законними цілями у Вашингтоні називали лише об’єкти в Криму, оскільки це український регіон, анексований Росією.
“Ми не заохочуємо Україну і не допомагаємо їй завдавати ударів за межами своїх кордонів”, — заявляв президент Джо Байден травні 2022 року.
Однак прикордонні області Росії вже не один тиждень піддаються обстрілу, безпілотники атакували не лише нафтобази, військові аеродроми та електроенергетичні об’єкти, але також Кремль і маєтки путінської еліти на Рубльовці, а підтримувані українською військовою розвідкою росіяни-диверсанти вже вдруге вторглися в Білгородську область.
Але у Вашингтоні це не викликає занепокоєння.
“Ми не збираємося розслідувати це. Ми не говоримо їм [українцям], де завдавати ударів, а де – не завдавати, як їм проводити свої операції”, — завив минулого тижня прессекретар Ради національної безпеки Джон Кірбі, відповідаючи на запитання про те, чи брала участь Україна в організації ударів по Москві.
У той же час один з керівників Пентагону сказав NYT: “Слухайте, це війна. Таке на війні трапляється”.
Американські чиновники розглядають операції на російській території як підготовку до українського контрнаступу, який складатиметься з різних етапів. За їхніми словами, реальність бойових дій така, що немає сенсу постійно грати в оборону і битися з ворогом на своїй території, не піддаючи ризику власний будинок ворога.
“Якщо ви перебуваєте на війні, ви не можете просто сидіти склавши руки і віддавати ініціативу противнику. Згідно зі Статутом ООН, кожна нація має право на самооборону, тому для України з юридичної та з військової точки зору це має великий сенс”, – сказав Бен Годжес, генерал-лейтенант у відставці та колишній командувач силами армії США в Європі.
Крім того, від ступеня пошкодження греблі Каховської ГЕС і наступних швидкості з масштабами затоплення залежатимуть темпи наступу українських військ.
Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
“Все буде залежати від ступеня пошкодження греблі, а, відповідно, швидкості і масштабів затоплення. Це безпосередньо впливатиме на хід наступальних дій наших військ. Думаю, що затримка для нас складе мінімум два тижні, якщо на Херсонському напрямку щось дійсно планувалося”, – сказав він.