Стали відомі подробиці доповіді про "втручання" Росії у вибори президента США – повідомляє Корупція.Інфо

У доповідь американської розвідки про передбачуване втручання Росії у вибори президента США увійшли дані прослушки російських чиновників та інформація про осіб, які передали WikiLeaks вкрадені у Демократичній партії дані

Про це американський чиновник розповів Тhe Washington Post, повідомляє Depo.ua з посиланням на Republik.

У розпорядженні розвідки США виявилися "повні ентузіазму" висловлювання високопоставлених чиновників російського уряду, яким, як вважає американська сторона, було відомо про кібервтручання в президентські вибори. Після закінчення виборчої кампанії вони "відзначали перемогу", вважаючи результати голосування «геополітичним виграшем» для Москви.

Видання пояснило, що в тому числі і ця інформація сприяла формуванню у розвідки думки, що "зусилля Москви принаймні частково були направлені на допомогу [обраному президенту США Дональду] Трампу".

Ці дані, як пише газета, представлені в доповіді розвідки США про передбачуване втручання Росії в американські президентські вибори. Крім того, в документі позначені особи, які допомогли передати вкрадені у Демократичній партії електронні листи сайту WikiLeaks, а також дії російських спецслужб, які використовували конфіденційну інформацію як республіканців, так і демократів.

Джерело газети повідомило, що в доповіді, представленій 5 січня президенту США Бараку Обамі, містяться «деталі доказів втручання Росії в президентську кампанію 2016 року, а також інформація про інші кібератаки з боку Москви на американську виборчу систему за останні дев'ять років». Обсяг документа – 50 сторінок.

Окрему увагу в доповіді приділено мотивами "втручання". На думку розвідки, президент Росії Володимир Путін "має особисту образу" через дії кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон, яку він звинуватив у "розпалюванні протестних акцій в Москві в 2011 і 2012 роках".

Газета відзначила, що «поступово» цілі Росії змінювалися. Спочатку, як вважає розвідка, Москва планувала «підірвати легітимність» передбачуваної перемоги Клінтон, але коли Трамп став більш «конкурентним», тоді і цілі Кремля стали «більш амбіційними».

Крім хакерських атак, як уточнила Тhe Washington Post, Росія використовувала соціальні медіа та підроблені новини, щоб підвищити рейтинг Трампа і підірвати репутацію Клінтон.

5 січня спецслужби США представили Обамі доповідь про передбачуване втручання Росії в американські вибори президента, 6 січня з документом ознайомиться Трамп, після цього не засекречена частина матеріалів буде опублікована.

Раніше повідомлялося, що розвідка готує «остаточну доповідь», де будуть представлені докази «втручання» Росії в вибори президента США. Крім того, спецслужби обіцяли пояснити «мотив Путіна», яким російський лідер нібито керувався при організації хакерських атак.

США вже ввели антіросійські санкціі через кібевтручання в президентську виборчу кампанію. У списку опинилися шість чоловік і п'ять організацій, в тому числі ГРУ і ФСБ. Обама також розпорядився вислати з країни 35 російських дипломатів і закрити жілкомплексом дипмісії в Меріленді і Нью-Йорку.

Глава МЗС Сергій Лавров запропонував Путіну в якості заходів у відповідь, в свою чергу, вислати американський дипломатів, але російський лідер від цієї ідеї відмовився. Трамп це рішення назвав «відмінним ходом».