Вогневий контроль, який Сили оборони тримають над логістичними маршрутами південного напрямку, не дозволяє російським окупантам повноцінно підтягувати потужні резерви.
Про це повідомила начальник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі інформаційного телемарафону. За її словами, росіяни намагаються “пропихувати хоч якісь невеликі групи мобілізаційного ресурсу”, щоб мати певну оборону з людського щита.
“Певні накопичення сил ворога спостерігаються, хоча їх важко ще назвати військовими, тому що більш за все підтягують мобілізаційний ресурс – той, що недоодягнений, недоспоряджений, недоозброєний… Справа в тому, що вогневий контроль, який Сили оборони тримають над логістичними маршрутами цього напрямку, не дозволяє їм повноцінно підтягувати потужні ресурси, резерви і підрозділи”, – сказала вона.
Щодо знищення командного пункту росіян неподалік Нової Каховки, Гуменюк зазначила, що найбільша втрата для окупантів була моральна, тому що вони не очікували такої зухвалої витівки з нашого боку.
“Це була спроба проміряти їх потужності і здатність протидіяти раптовому такому виходу нашому. Крім того, це була спроба деморалізувати особовий склад, тому що вони відчували себе досить впевнено на цій ділянці місцевості”, – сказала Гуменюк.
За її словами, російські загарбники відчувають, що острови не є зоною їхнього абсолютного контролю, і ними визнано, що це сіра зона.
“Також вони усвідомлюють, що Дніпро не є абсолютною перешкодою для Сил оборони. Загальні втрати будуть озвучені Генеральним штабом, але ми можемо констатувати, що згортання підрозділів на цих напрямках і переміщення їх ближче – це і є досягнутий результат”, – підкреслила Гуменюк.
В Інституті вивчення війни зазначили, що Кремль намагається знищити будь-які прояви критики російського війська. Мовиться також і про власних “воєнкорів”, які аж ніяк не хвалять збройні сили країни-агресорки, які зазнають шалених втрат.
Пов’язані відповідні рішення з можливим новим наступом з боку Росії. Так, вони тепер не зможуть вільно розгулювати фронтом. Для цього кожен журналіст повинен буде носити яскраво-блакитні жилети для ідентифікації. Зауважимо, що це рішення “воєнкорам” не сподобалося. Адже вони бояться бути живими мішенями.
В Інституті зауважили, що деякі журналісти роками приховували ярлики “ПРЕСА”. Таким чином їм вдавалося отримувати інформацію з фронту без потреби прислухатися до чиїхось наказів.
І поки одні бідкаються, що нові умови зроблять “воєнкорів” живими мішенями, інші скаржаться на те, що їхня діяльність на передовій буде обмежена. Але у Кремля є своя стратегія. І там її дотримуватимуться.
Ідея з жилетами назріла не просто так. Аналітики припускають, що це може бути одне з рішень начальника генштабу Росії Валерія Герасимова. Таким чином він вирішив ускладнити життя тим, хто активно критикував російське військо.
“Воєнкори” тепер не зможуть діяти самостійно. А отже, їм потрібно буде отримати дозвіл, щоб вести так звану журналістську діяльність. А жилети дозволять їм не губитися у масі військових. А отже, за їхніми діями можна буде спостерігати. Та й узагалі сама процедура отримання жилетів може бути тим ще випробуванням, з яким впораються не всі.
Раніше вище військове керівництво намагалося поширювати наратив про те, що “воєнкори” впливають на хід війни. Мовляв, вони порушують російську оперативну безпеку, коли викладають у мережу відео бойових дій або називають позиції.
Можна припустити, що тактика міноборони Росії, спрямована на приховування інформації з фронту, може створити вакуум в інформаційному просторі. Його й мають заполонити афілійовані з ПВК “Вагнер” так звані воєнні кореспонденти. Але тут є одне “але”: вони зневажають оборонне відомство.