У четвер, 27 листопада, приступила до роботи Верховна Рада 8-го скликання. У перший день роботи депутати сформували коаліцію, обрали спікером Володимира Гройсмана, прем'єр-міністром – Арсенія Яценюка.
Ряд, експертів, політологів і користувачів соцмереж прокоментували дану подію. Від нових депутатів чекають рішучих дій.
Лідер громадянського об'єднання "Праве діло" Дмитро Снєгирьов звертає увагу, що новообрані депутати, які увійшли до парламентської коаліції, не хочуть займати місця, які належали раніше комуністам, а також сідати поруч з членами фракції "Опозиційного блоку".
"На тлі того, що в країні йде війна, падає виробництво, курс гривні, і, відповідно, рівень життя населення, на тлі нагальної потреби оголосити надзвичайний стан, народні обранці запекло вирішують, де розмістити свої дупи.Це повне нерозуміння того, що відбувається в державі, або звичайний ідіотизм ", – переконаний він.
Народний депутат Микола Томенко констатує, що коаліціади і спікеріади в новій Верховній Раді не вийшло.
"На щастя, як ми і прогнозували, коаліціади і спікеріади не буде. Очевидно, що політики з різних фракцій виносять уроки з помилок, які були в попередніх скликаннях Ради", – зазначив нардеп
Як вважає директор центру соціологічних досліджень "Український барометр" Віктор Небоженко, "парламент зараз схожий на амебу, а не на 300 спартанців", які до 16:00 збираються приймати якісь реформи ".
"Зараз ми повертаємося на рівень нестабільності '90 -91 років, коли різні політсили виставляють від себе мітингувальників. З часів Кучми нас привчили ідентифікувати – будь-то політолог, олігарх чи мітингувальник – до якої партії вони належать. Так що тут немає нічого дивного" , – сказав Небоженко
У той же час, за словами експерта, будь-які заяви з приводу порушень чогось парламентом є, як мінімум, цинічними.
"Будь-які приводи говорити про якісь порушення нового парламенту – це, щонайменше, звичайний цинізм, а в більшій мірі -" рука Москви ".
Вони займаються дискредитацією наших державних органів ", – сказав Небоженко.
Як вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, для народних депутатів минув час порожніх обіцянок.
"Народ прийшов під Раду мітингувати для того, щоб показати, що люди чекають конкретних дій. Я б порадив нардепам в першу чергу зробити кілька речей", – сказав Бала
Зокрема, нардепи, за словами політолога, повинні проголосувати за скасування депутатської недоторканності і обмеження цього імунітету.
"Пора виконувати те, що обіцяли на Майдані. Якщо вони будуть затягувати ці питання, то проблеми з кожним разом у них будуть накопичуватися, що нікому не потрібно", – сказав експерт.
У той же час, як заявив директор центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, нова Рада показала непоганий старт.
На думку політолога, сталося це через те, що, швидше за все, керівники фракцій напередодні засідання провели роботу з депутатським корпусом і дали установку влаштовувати не шоу, а показати результат.
У тому, що нардепів перед Радою зустрічали мітингувальники, за словами Фесенка, немає нічого дивного.
"Треба розуміти, що це Рада революційна, вона починає працювати у військовій атмосфері. Депутати повинні розуміти, що гратися часу немає. Вони повинні зараз показувати результат, інакше справа може не обмежитися сміттєвими баками. Все може бути набагато гірше", – заявив аналітик.
Перший день роботи новообраного парламенту активно обговорюють в блогах і соціальних мережах:
Читай найсвіжіші новини про Львів
За матеріалами: Обозреватель