Генсек НАТО Єнс Столтенберг, прокоментувавши телефонну розмову між лідерами України та Китаю, наголосив, що офіційний Пекін не спромігся засудити російське вторгнення.

Про це Столтенберг заявив на спільному брифінгу з главою уряду Люксембургу в четвер.

Однак, відповідаючи на запитання про можливу посередницьку роль Китаю у мирному процесі щодо України, Столтенберг привітав телефонну розмову між президентом Зеленським і китайським президентом Сі Цзіньпін.

“Я думаю, що важливо, аби Китай отримав краще розуміння українських поглядів”, – сказав генсек НАТО.

Як він підкреслив, ця розмова не змінює того факту, що Китай не спромігся засудити незаконне російське вторгнення в Україну.

Столтенберг додав, що у цьому контексті союзники НАТО висловлюють міцну підтримку мирному плану президента України Зеленського, який включає повагу територіальної цілісності та суверенітету України.

Столтенберг також зауважив, що тільки в Україні вирішуватимуть, якими можуть бути умови і формат потенційних мирних переговорів. У той самий час він закликав до військової підтримки Києва.

“Будь-яка можливість змістовних переговорів вимагає, аби Україна мала необхідну військову міць надіслати дуже чітке повідомлення президенту Путіну, що він не переможе на полі бою. Можливо, ця війна завершиться за столом переговорів. Але, як ми знаємо, те, що відбувається за столом переговорів, безпосередньо пов’язано з ситуацією на полі бою”, – додав Столтенберг.

Нагадаємо, що 26 квітня відбулась телефонна розмова Зеленського та лідера Китаю. Вона стала першою після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Після переговорів стало відомо, що Китай надішле свого представника з візитом в Україну та в інші країни для консультацій про врегулювання війни.