Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк не згоден з тими, хто називає Володимира Зеленського чутливим до критики та гострих коментарів у соцмережах.
Радник, охрещений у ЗМІ головним піарником президента, стверджує, що глава держави не ображається на негатив.
Про це Подоляк розповів у інтерв’ю «ФАКТАМ».
“Президент абсолютно не сприймає образ. Він абсолютно стоїчно (наголошую — стоїчно) витримує вал особистісного негативу, який щодня системно виливають на нього… Ось ви кажете, що Володимир Олександрович не терпимий до критики. Та перестаньте, він витримує колосальний обсяг критики щодня, причому аж ніяк не змістовної, навіть часто фейкової. Але він каже: «Гаразд, нічого страшного, ми потерпимо”, — стверджує радник.
Спростовує Подоляк і “одкровення” колишніх наближених Зеленського про дивні методи прийняття рішень президентом:
“Суб’єкти на кшталт Гордона, Богдана, Разумкова та інші оперують виключно вигадками. Вони абсолютно не знають, як саме споживає інформацію Володимир Олександрович, як він будує свої міркування та приймає рішення. Вони особисто не спілкуються з ним, не розуміють його психотипу та природи прийняття рішень. Вони поширюють свідомо брехливі відомості про нього. І роблять це навмисне”.
“Жодної „теплої ванни“ у такого типу менеджера, яким є Зеленський, бути за визначенням не може. Він медійник за своєю суттю”, — підсумував Подоляк.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що У New York Times вийшла стаття, де аналітики критикують оточення президента. Йдеться про призначення на ключові посади людей із досвідом у шоубізнесі, бо вони лояльні до Зеленського.
“Президент і колишній актор Володимир Зеленський оточив себе радниками зі своєї комедійної трупи. Це не жарт”, – пише New York Times.
“У той час, як Росія наростила сили на кордоні з Україною, а страх перед вторгненням посилився, пан Зеленський оточив себе людьми з комедійної студії “Квартал 95″. Мало хто з них має досвід дипломатії чи війни”, – пише газета.
У свою чергу блогер Євген Прокопишин у своєму Фейсбук влучно відреагував на появу даного матеріалу в зарубіжній пресі. Передаємо його слова в оригіналі.
Не хотів коментувати лобістську статтю проти Зеленського в “NYT”, але змушений, тому що Порошенко нею знову “спалився” у співпраці з Путіним.
І все б нічого, якби не кілька ВАЖЛИВИХ нюансів:
— в статті цитуються Ар’єв (депутат Порошенка) та Разумков (новий союзник Порошенка та Ахметова), перший взагалі повторив давню рашенківську методичку про те, що “Зеленський будує дороги хороші і багато, щоб танки Путіна швидше нас захопили”;
— найбільше статтю розкручують “ЗМІ” Порошенка та Ахметова;
— автор статті такий собі Ендрю Крамер, який працює в Москві, пише для кількох кремлівських помийок і навіть зробив собі щеплення російською «вакциною», і в цілому є лояльним Кремлю через що його і тримають там, не лояльних давно депортували або навідкривали лєвих справ і ті самі втекли;
— на фоні цього Путін заявив, що не збирається мати ніяких справ з Зеленським, бо він не хоче прогинатись під російські інтереси.
Виходить, що Порошенко/Ахметов домовились з Путіним про замовлення лобістської статті проти Зеленського російському лобісту в американських “ЗМІ” (і не тільки) — ніколи такого не було, і от знову…
У свою чергу радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що вважає надзвичайно дивними такі твердження на восьмому році війни. За його словами, РФ “без жодного приводу до неї з боку України” розпочала війну 2014 року й також без приводу почала нарощувати війська біля українських кордонів із лютого-березня 2021-го.
Крім того, Подоляк сказав, що у 2014 році “так звані професійні політики” не змогли зупинити окупацію та незаконну анексію українського Криму Росією та початок війни на українському Донбасі.
Нинішнє керівництво України “докладає надзвичайно активних зусиль і перебуває у тісній координації” з партнерами (США, Британією, Туреччиною, ЄС), щоб не допустити нової ескалації та “максимально далеко пройти шляхом миру”, каже радник голови ОП.
За його словами, всі партнери наголошують на високому професіоналізмі українських учасників переговорів, а тому будь-які припущення про брак досвіду української влади “більше схожі на особисту політизовану позицію окремих людей”.
Подоляк також згадав, що журналіст NYT помилково назвав “колишнім коміком” голову Верховної Ради Руслана Стефанчука, хоча той є досвідченим юристом.
“Вже одна ця помилка в тексті показує, наскільки сумнівним є і все інше”, – вважає радник голови ВП.
Крім того, Подоляку “неприємно”, що для статті Крамера давали критичні коментарі опоненти влади. Він сказав, що деякі з них є “політичними банкрутами”, і закликав українців “не виносити внутрішні політичні розбрати та агітаційні пріоритети на сторінки англомовної преси”.