Важливо не створювати українському суспільству ілюзій про можливий відхід російських військ з фронту. Події минулого року, коли вони відступили з територій Києва, Харківської та Херсонської областей і назвали це «жестами доброї волі», насправді була результатом неготовності армії до реального військового конфлікту.
Наразі настрої у російській армії змінилися. Таку думку в ефірі телеканалу висловив ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленько в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Жести доброї волі” — те, що було з Херсоном, у Київській області, у Харківській області, — пов’язані з тим, що вони на той момент були не готові воювати. Вони прийшли церемоніальним маршем просто прийняти в підданство рабів… Тут нам “велику послугу” надав Медведчук, який переконав Путіна в тому, що українці прагнуть потрапити під владу Росії, і обікрав його на колосальну суму… Після того, як вони зіткнулися і з народним опором, і зі Збройними силами України, вони зрозуміли, що це не буде прогулянка, це буде серйозна війна”, — коментує гість ефіру.
За його словами, саме тому росіяни почали оборонятися, і українській армії так важко дається “прогризання” їхньої оборони.
“У середньому щодня у Росії записуються до армії 1,5 тис. добровольців. Здається невелика сума, але за місяць накопичує чимало. І потік не вичерпується. Вони нас ненавидять. І тепер вони мають тезу: “Неважливо, через що почалася війна. Ми не можемо її програти”, — каже Зеленько.
Окрім добровольців є ще планова мобілізація в Росії, на якій щомісяця в Росії мобілізують близько 20 тисяч осіб. Про це заявляв представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив. Утім, за його словами, мобілізація не торкається, зокрема, дітей російських чиновників.
Представник розвідки зауважив, що нещодавно мер Москви назвав дуже цікаву цифру: 45 тисяч москвичів, які начебто знаходяться на фронті, власне, на окупованих територіях в Україні.
«Перед цим ця цифра була 35 тисяч осіб. Тобто це означає, що мер Москви зізнався, що за декілька місяців лише москвичів 10 тисяч додатково мобілізували», — сказав Юсов.
Так, додав він, «у різних спосіб, різними інструментами, різними методами», але ця кампанія триває.
«В результаті їх змушують підписувати контракти. Або в якийсь інший спосіб. Але, тим не менше, мова йде саме про примус», — зауважив представник ГУР.
Ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленько також додав: життя в Росії важке і коштує дуже мало, тому російським солдатам та офіцерам може здаватися більш привабливою “героїчна” смерть в Україні, ніж повільне вмирання на батьківщині.
“Для них Соловйов дуже добре сформулював вибір, сказав так, що все одно доведеться або п’яним під парканом померти, або ризикувати на фронті, тому краще смерть на фронті. І величезна кількість російських солдатів та офіцерів обирають такий шлях. Тому битися вони будуть серйозно, жорстко, не впевнений, що до останньої краплі крові, але втечі та відступу чекати все ж таки не варто”, — резюмував ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР.
Раніше Мелітопольський міський голова Іван Федоров зазначав, що панічні настрої у ворога у зв’язку з українським наступом є, але росіяни не збираються тікати з окупованої частини Запорізької області.
“Щодо паніки у ворогів, сьогодні ми не повинні думати про те, що ворог збирається тікати з нашої території. Тому що ми бачимо зворотну тенденцію. Ворог — це гарматне м’ясо, яке його генерали кидають на ті чи інші ділянки, тому що десятки тисяч російських недовійськових залишаються в нашій землі, але їх продовжують кидати далі й далі. Тому сьогодні точно є панічні настрої, але точно немає в них команди тікати з тимчасово окупованих територій Запорізької області. Тому вони будуть до останнього залишати чергові жертви, двохсотих, трьохсотих на запорізькій землі”, — сказав він.
За словами мера, ворог не зупиняється і продовжує будувати нові укріплення, нові лінії оборони.