Сьогодні зранку з’явилася інформація про те, що РФ організувала евакуацію своїх дипломатів із посольства у Києві. Сама по собі ця інформація може бути «вкиданням» від Кремля, для «нагнітання обстановки» – мовляв, дивіться, якщо ми евакуюємо своїх дипломатів, то ми точно готуємося до війни.

Пише Telegram-канал “Вертикаль”.

“Але що характерно – наші джерела на «Острові» кажуть, що зараз у ГУР МОУ опрацьовують варіант того, що Кремль реально може вирішитись на «гібридну» агресію проти України. Можлива мета – «віджати» Харківську та Сумську області за «стандартною» технологією використання «зелених чоловічків» та місцевого криміналітету.

Адже якщо атакувати прикордонні області і досягти хоча б часткового успіху, тоді можна буде показати – мовляв, влада в Києві не здатна контролювати прикордонні області, ну й надалі знову заводити свою традиційну «шарманку» про Україну як нібито «невдалу державу»”.

Зазначимо, що міністерство закордонних справ України не отримувало від російської сторони інформації про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

“Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформації про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуювати своїх співробітників”, – сказав Ніколенко агентству “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

Він наголосив, що зі свого боку МЗС України наразі не планує евакуювати українських дипломатів із РФ.

“На території Росії функціонують у штатному режимі посольство в Москві, генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбурзі та Новосибірську. Незважаючи на складні умови, наші дипломати та консули продовжують успішно виконувати покладені на них завдання, насамперед захищати інтереси українських громадян у Росії”, – розповів речник МЗС.

Раніше видання The New York Times повідомило з посиланням на високопосадовця Служби безпеки України, що Росія на початку січня почала евакуювати з України сім’ї своїх дипломатів.

За інформацією видання, 5 січня 18 людей, переважно діти та дружини послів, автобусами вирушили до Москви. У наступні дні ще близько 30 людей покинули Київ та Львів. Дипломати у двох інших консульствах отримали розпорядження готуватись до від’їзду, зазначає газета.

“Ми маємо інформацію про те, що влада Росії планувала евакуювати членів сімей з російського посольства в Україні наприкінці грудня і на початку січня”, – також наводить видання слова американського чиновника.

У відповідь на прохання прокоментувати публікацію газети в МЗС РФ зазначили:

“Посольство Росії в Києві працює у штатному режимі”.

Скорочення в посольстві РФ в Україні на тлі нарощування російських військ поблизу українських кордонів може бути частково пропагандою, частково підготовкою до конфлікту, що насувається, або частково хитрощами, підкреслили чиновники в Києві та Вашингтоні.

Згідно з заявою офіційного представника США, Штатам було відомо про евакуацію співробітників посольства РФ наприкінці грудня минулого року – на початку січня. Але це залишає відкритим питання про те, що таким чином сигналізували в Москві.

Можливо, зазначає The New York Times, РФ намагається підтримати аргумент про те, що США та їхні західні союзники повинні серйозно поставитися до її вимог про те, що Україна ніколи не може вступити до НАТО, або показати, що готується атака на Україну, хоча інших сигналів поки що не було.