Президент України в колонці для Financial Times, опублікованому в неділю написав про те, що суддів Конституційного суду України потрібно замінити на незалежних і шанованих юристів, які не замішані в різних скандалах.
“Це “суд кенгуру”, і його глава знаходиться під слідством за те, що в 2018 році придбав нерухомість в окупованому Росією Криму, що є повним порушенням українського законодавства, і не повідомив про це в своїй електронній декларації. Кілька суддів цього суду також знаходяться під слідством за неповне розкриття їх активів відповідно до того ж законодавством, яке вони щойно визнали незаконним, – це надзвичайний і неприйнятний конфлікт інтересів. Не дивно, що навіть до кризи всього 2,2% населення України повністю довіряли Конституційному суду. Цих суддів необхідно замінити незалежними шанованими юристами “, – написав Зеленський
Зеленський зазначив, що також розпочато розслідування щодо людей, які діяли незаконно від імені “корисливих інтересів відомих впливових фінансових груп і іноземних держав”, щоб знищити українські антикорупційні органи.
Президент також написав, що вже розпочато розслідування по відношенню до людей, які діяли незаконно від імені “корисливих інтересів відомих впливових фінансових груп і іноземних держав”, з метою повного знищення антикорупційних інституцій в державі.
За його словами, введення в 2016 році обов’язкового електронного декларування та відповідальності за незаконне збагачення стало першим і найбільш важливим кроком у створенні базису для викорінення корупції в Україні, і саме тоді українці виявили кричуще багатство вищих посадових осіб, викрите в деклараціях.
“Підривом цього процесу є спроба знищити суттєву частину антикорупційних досягнень Революції гідності 2014 року, досягнутих українським громадянським суспільством при активній підтримці наших західних партнерів. Це випливає з іншого недавнього рішення Конституційного суду, яке підірвало авторитет і керівництво Національного антикорупційного бюро, створеного для розслідування хабарництва серед вищих державних службовців. Ці рішення є частиною систематичних зусиль по підриву верховенства закону, протидії прогресу, досягнутого в нашій боротьбі з корупцією, ослаблення нашого суспільства та економіки і, нарешті, що не менш важливо, зупинці євроатлантичної інтеграції України”, – зазначив він.
Також президент висловив стурбованість тим, що на розгляді КСУ зараз знаходиться багато представникыв від “проросійських депутатів і тих, кого підтримують олігархи”.
Їх метою на думку Володимира Зеленського є серйозні реформи зокрема: реформа землі, банківської сфери та антикорупційного суду.
“Я пишаюся тим, що нам вдалося здійснити ці життєво важливі для країни реформи, але тепер Конституційний суд загрожує їх цинічно демонтувати. Лідери цієї кампанії добре відомі: це коаліція довірених осіб Росії і деяких видних українських олігархів, які відчувають загрозу в діяльності наших антикорупційних інституцій . Вони виступають проти інтеграції в ЄС і НАТО, співпраці України з МВФ та суспільства, заснованого на правилах, від якого виграють 99 відсотків, а не тільки 1 відсоток “, – підкреслив він.
Зеленський заявив, що, як президент України, ніколи не дозволить “цим темним силам досягти успіху в своїй спробі контрреволюції”.
Глава держави також зазначив, що попросив уряд України розпочати консультації і розробити широку і амбітну програму судової реформи, яка буде включати в себе очищення судів.
“У ці непрості часи я закликаю всі українські прореформаторскі політичні сили і громадянське суспільство об’єднатися і співпрацювати в цій боротьбі за душу і майбутнє нашої нації. Я також закликаю наших міжнародних партнерів і союзників продовжувати підтримувати нас і доводити неправоту тих, хто намагається перешкодити нашій співпраці і зірвати його “, – закликав він.