депутат

Окружний адміністративний суд Києва переніс розгляд позову Інституту медіа права до Центрвиборчкому щодо визначення, чи мають автобіографії кандидатів у народні депутати бути доступними для громадян.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила адвокат Інституту медіа права Віта Володовська, передає Корупція.інфо

"Судове засідання перенесено на 26 травня на 9.30 ранку", – сказала Володовська.

За її словами, законодавство про вибори встановлює, що вся інформація в документах, поданих кандидатами для реєстрації на виборах є відкритою. Однак ЦВК відмовилася надати копії автобіографій на запит Інституту медіа права у листопаді, надіславши у відповідь лише короткі біографічні довідки, заявляючи, що решта інформації є конфіденційною.

"Справа стосується відомостей про лідерів політичних партій на парламентських виборах 2014 року: Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка. В ЦВК про особи цих кандидатів нам надали лише такі відомості: прізвище, ім'я та по батькові, інформацію про громадянство. А ми хотіли дізнатися інформацію про освіту та трудову діяльність, а також про громадську роботу або виборні посади, які вони займали", – зауважила адвокат.

Вона додала, що ЦВК відмовляє у задоволенні таких прохань постійно, тому подібні позови вже розглядалися в українських судах.

"Всі позови у судах залишались незадоволеними. І у випадку, якщо і наш позов не буде задоволеним, ми звернемося у Європейський суд з прав людини. Адже європейські стандарти вимагають того, щоб інформація про осіб, які обіймають виборні посади і так само про кандидатів на такі виборні посади має бути максимально відкритою. Ми вважаємо, що виборці повинні більше знати про людей, які вирішили стати народними обранцями", – наголосила Володовська.