Пацієнт та лікар самі узгоджуватимуть необхідність візиту медика додому, передає Корупція.Інфо.

Про це на брифінгу щодо кампанії з вибору лікаря сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Зараз поширюються чутки, що лікарі не приїздитимуть на виклики. Це неправда. Що буде відбуватися: пацієнт телефонує у свою амбулаторію, або до свого лікаря; лікар спілкуватиметься з ним телефоном, і вони вирішуватимуть чи лікар має приїхати до пацієнта чи пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів, це тепер вирішуватиметься між пацієнтом та лікарем”, – сказала Супрун.

Якщо пацієнт не уклав декларації з лікарем, він усе одно має право на допомогу, в тому числі при невідкладних станах. Також безкоштовною для всіх залишається екстрена медична допомога.

Перехідний період, під час якого потрібно визначитися з лікарем, триватиме протягом 2018-2019 років, і законодавством передбачено, що пацієнт, не уклавши декларацію, може звертатися на первинну ланку за консультаціями і допомогою.

Нагадаємо, стало відомо, скільки українців вже обрали для себе сімейного лікаря. Цифри озвучили під час селекторної наради щодо впровадження медичної реформи. Так, у Моз запевняють, що станом на 10 квітня понад 305 тисяч українців вже підписали декларації з лікарями.

Популярне: "Оголошення війни Росії…": Турчинов приголомшив своєю заявою

За словами чиновників, лідерами в цій процедурі є Київська, Донецька і Закарпатська області. Антилідер за темпами підписання декларацій з лікарями стали Херсонська, Черкаська та Сумська області.

Зазначимо, вибір лікаря ніяк не пов’язаний з «пропискою».