Головні новини України
Подобається

Супрун розповіла як викликати лікаря додому, навіть якщо ви не підписали декларації

13/04/2018     Автор: Яна Романська
Супрун розповіла як викликати лікаря додому, навіть якщо ви не підписали декларації

Пацієнт та лікар самі узгоджуватимуть необхідність візиту медика додому, передає Корупція.Інфо.

Про це на брифінгу щодо кампанії з вибору лікаря сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Зараз поширюються чутки, що лікарі не приїздитимуть на виклики. Це неправда. Що буде відбуватися: пацієнт телефонує у свою амбулаторію, або до свого лікаря; лікар спілкуватиметься з ним телефоном, і вони вирішуватимуть чи лікар має приїхати до пацієнта чи пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів, це тепер вирішуватиметься між пацієнтом та лікарем”, – сказала Супрун.

Якщо пацієнт не уклав декларації з лікарем, він усе одно має право на допомогу, в тому числі при невідкладних станах. Також безкоштовною для всіх залишається екстрена медична допомога.

Перехідний період, під час якого потрібно визначитися з лікарем, триватиме протягом 2018-2019 років, і законодавством передбачено, що пацієнт, не уклавши декларацію, може звертатися на первинну ланку за консультаціями і допомогою.

Нагадаємо, стало відомо, скільки українців вже обрали для себе сімейного лікаря. Цифри озвучили під час селекторної наради щодо впровадження медичної реформи. Так, у Моз запевняють, що станом на 10 квітня понад 305 тисяч українців вже підписали декларації з лікарями.

Популярне: "Оголошення війни Росії…": Турчинов приголомшив своєю заявою

За словами чиновників, лідерами в цій процедурі є Київська, Донецька і Закарпатська області. Антилідер за темпами підписання декларацій з лікарями стали Херсонська, Черкаська та Сумська області.

Зазначимо, вибір лікаря ніяк не пов’язаний з «пропискою».