Зоряна Скалецька назвала пріоритети в роботі відомства, анонсувала реформу вторинної ланки вже в 2020 році, але заявила, що ще не всі українці охоплені первинною ланкою.

Міністерство охорони здоров’я України за нової керівниці першочергово займеться розробкою порядку реагування на інфекційні спалахи. Про це на прес-конференції заявила міністр охорони здоров’я в середу, 4 вересня.

“По-перше, це стосується епідемій – розробка порядку реагування на інфекційні спалахи. Ситуація не має єдиної централізованої процедури. Сьогодні регіони чекають цього від нас. І ми в першу чергу повинні це зробити”, – заявила вона.

Вона також зазначила, що МОЗ планує більше уваги приділити вакцинації дорослого населення. Скалецька також перерахувала інші пріоритетні напрямки роботи відомства:

  • – Медичні протоколи.
  • – Доступні ліки: “Будемо розбиратися. Є гроші на ліки по 2018-2019 рік”.
  • – Екстрена медична допомога і відділення інтенсивної терапії: “З міністром інфраструктури відпрацьовувати питання доріг, які важливі для екстреної медичної допомоги”.
  • – Трансплантологія: “Робимо все, щоб підготувати і не відкладати закон. Якщо не буде ніяких бажаючих нам перешкоджати”.
  • – Високотехнологічна медична допомога.
  • – Зростання тривалості життя і народжуваності в Україні.
  •  – Інклюзивність.

“Фахівці в МОЗ є, будемо переходити від планів до конкретних наказів і постанов”, – пообіцяла очільниця відомства. Скалецька також заявила, що медична реформа вторинної ланки в Україні повинна запуститися в 2020 році.

“Ми активно працюємо в цьому напрямку, але ситуація склалася така… щоб запустити в наступному році повністю вторинку через Національну службу здоров’я, через договори, згідно з передбаченим законом гарантованим пакетом, ще багато не зроблено”, – зазначила Скалецька.

У той же час, вона підкреслила, що робота з оптимізації закладів охорони здоров’я на сьогодні незадовільна.

А ще Зоряна Скалецька прокоментувала інформацію про те, що колишній керівник МОЗ Уляна Супрун виносила на засідання уряду питання легалізації медичної марихуани, однак міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заблокував ініціативу.

“Що стосується позиції Авакова щодо каннабісу … ми переговорили в парламенті. Дійсно, є питання, але це не означає, що воно категоричне. Ми повинні просто опрацювати цей момент більш детально, з максимальним обґрунтуванням питання медичного застосування. Якщо ми обґрунтуємо, я думаю, у нас може бути конструктивна розмова. Якщо ми говоримо про законопроект, який був у Раді, то щодо нього багато питань… Наскільки мені відомо, у депутатів фракції “Слуги народу” є свої ідеї з цього питання. Тому можливо ми побачимо ще один законопроект у цій сфері”, – зазначила очільниця МОЗ.