У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9306 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп для ЗМІ.

Авторами документа виступили народні депутати від Блоку Петра Порошенка Микола Паламарчук, Артур Палатний та Олег Великін.

Вони пропонують встановити покарання за наклеп від штрафу в 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 гривень) і виправних робіт до позбавлення волі на 3 роки.

У пояснювальній записці йдеться, що останнім часом в Україні свободу слова все частіше плутають з вседозволеністю поширення помилкових фактів.

"Одним з останніх випадків поширення неправдивої інформації є випадок із звинуваченнями, які звучать з боку деяких ЗМІ на адресу народного депутата (Миколи Паламарчука. – Ред.) Про причетність до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку Катерину Гандзюк)", – йдеться у тексті.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У документі підкреслюється, що деякі засоби масової інформації безпідставно, без зазначення будь-яких доказів звинувачують народного депутата у причетності до трагічної події.

"Вважаємо, що такі дії шкодять об'єктивному проведенню досудового розслідування в резонансному кримінальному виробництві і установці реальних винуватців", – уклали нардепи.