У влади почалася боротьба за місце глави МОЗ, яке виросло в ціні після прийняття медреформи, передає Корупція.Інфо
Популярне: Пам’ятаєте батька, який підірвав себе в суді? Злочинці тепер вільні, дізнайтесь причину
Чутки про підготовку відставки з посади в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, які поширилися в ЗМІ, не підтвердилися. Їх незабаром спростувала сама чиновниця.
"Страна" вирішила розібратися, чому вони виникли і хто за ними стоїть.
Неназвані джерела
Інформація пішла від телеканалу "Прямий", який підкреслив її ексклюзивний статус. З посиланням на власні джерела сайт телеканалу повідомляв, що перший заступник міністра охорони здоров'я Супрун, яка виконує обов'язки глави МОЗ, "найближчим часом збирається написати заяву про відставку". "Згідно з їхньою інформацією, рішення Супрун пов'язано з тим, що у неї виникли проблеми з іншим громадянством. Йдеться про те, що Супрун, крім українського громадянства, має ще громадянство США", – стверджує сайт "Прямого".
Повідомлення масово передруковували ЗМІ.
Супрун відповіла через Твіттер: "Відставка? Не дочекаєтесь …" Спростували "Стране" і в прес-службі міністерства.
Не на своєму місці
В.о. міністра залишається під шквальним вогнем критики через суперечливу медичної реформи, яку вона наполегливо лобіює. Але навіть її опоненти, наприклад, в парламенті сумніваються, що Супрун б по своїй волі написала заяву про звільнення. Правда, вони пояснюють це специфічно.
"Заява з проханням звільнити за власним бажанням людина самостійно напише, якщо вона сильний духом і визнає свої помилки. А Супрун – це людина, яка не на своєму місці і ні в чому не зізнається, тому вона ніколи цього не зробить за своєю волею. Її можна тільки звільнити або змусити написати заяву, але не видно, щоб питання так стояло ", – говорить член парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ігор Шурма (" Опозиційний блок "), один з послідовних критиків Супрун.
Шурма входить в групу опонентів Супрун у Верховній Раді, які вже давно домагаються її звільнення. Список претензій до в.о.міністра великий.
Наприклад, команда Супрун, на думку депутата, провалила роботу про проведення закупівель ліків в 2016-17 роках.
"На ці потреби в минулому році з держбюджету було виділено 4 млрд.грн, в цьому році – 6 млрд.грн. І ці гроші не були освоєні. Тільки 4 грудня зараз компанія Crown Agents, що займається закупівлями, почала проводити тендери за обсягами на 2017 рік. Виходить, пацієнти купували ліки за свої гроші. А як ті, у кого немає коштів? Лягай і помирай? ", – емоційно каже Шурма.
Інша претензія до Супрун, що держбюджет, ухвалений на 2018 рік, не покриває всі необхідні витрати на медицину.
"І вона цей документ підписує. Ця людина не має морального права перебувати на своїй посаді", – дає оцінку Шурма.
Ну і, природно, головна претензія – це медична реформа, яка фактично запроваджує в країні платну медицину.
Мавр зробив свою справу
Втім, одна справа, коли вимоги піти у відставку несуться з табору опонентів Супрун, наприклад, з профільного комітету Ради, який очолює ще один серйозний критик Ольга Богомолець ( "Блок Петра Порошенко", БПП).
Однак на цей раз запустили в інформпростір новину про наміри в.о.міністра покинути МОЗ ЗМІ, які пов'язують з близьким соратником президента, першим заступником голови фракції БПП Ігорем Кононенко.
На перший погляд це дивно, адже Супрун теж президентський кадр.
З рук Порошенко в 2015 році Уляна Супрун і її чоловік Марк Супрун отримали паспорти громадян України.
На запит "Страна", відправлений влітку цього року в.о.міністра на тему виходу з американського громадянства, прийшла відповідь, що Супрун є громадянкою України, має український паспорт, в тому числі, для виїзду за кордон.
"Всі дії в контексті громадянства України були виконані в суворій відповідності до чинного законодавства України", – говорилося у відповіді.
З іншого боку, можна згадати, що Ігор Кононенко ще кілька місяців тому досить скептично оцінював перспективи медреформи і, за чутками, він і його оточення не дуже задоволене Супрун.
"Нинішнє інформаційне вкидання – це був натяк Супрун від команди президента, – вважає політолог Анатолій Октисюк. – У цієї команди не так багато власних каналів запуску інформації. Тому був задіяний" Прямий ". Просто Супрун хочуть попросити" піти ".
Вона зробила свою справу, протягнувши неоднозначну реформу і прийнявши на себе практично весь негатив. Коли президент підпише прийнятий закон, почнеться поділ коштів, запланованих під здійснення реформи. А Супрун НЕ своя, над нею стоїть посольство США. на її місці потрібна повністю лояльна людина. І актор майбутніх виборів відіграє свою роль. "Свій" глава МОЗ має забезпечити голоси працівників галузі. А це завдання Супрун точно не під силу ", – коментує експерт.