Закони набудуть чинності на початку наступного року.

Президент України Петро Порошенко підписав Закони № 2233-VIII та 2245-VIII: "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", передає Корупція.Інфо

Популярне: Вся спина в крові: Мати жорстоко знущалась над 7-річним сином

Ці закони входять до бюджетного пакету законодавчих актів, повідомляє прес-служба гаранта.

Так, зміни до Бюджетного кодексу регулюють окремі питання, пов'язані з формуванням та виконанням Державного бюджету України на наступний рік, а також створюються умови для стабільного функціонування бюджетної системи, забезпечення реалізації медичної та освітньої реформ тощо.

Ним передбачено уточнення порядку формування і виконання місцевих бюджетів, міжбюджетних взаємовідносин між державним та місцевими бюджетами. А також порядок фінансування галузей охорони здоров'я та освіти, соціального захисту громадян; створення Державного фонду розвитку водного господарства та удосконалення положень щодо діяльності Державного дорожнього фонду.

Він набуває чинності 1 січня 2018 року (підпункт 5 пункту 37 розділу І – з дня, наступного за днем опублікування закону).

Тим часом зміни до Податкового кодексу передбачають вирішення питання щодо блокування податкових накладних або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також здійснення індексації ставок податків, встановлених в абсолютних значеннях.

До того ж, документ забезпечує внесення змін до правил безмитного ввезення товарів на територію країни, у тому числі в міжнародних поштових та експрес-відправленнях; впроваджує низку стимулюючих та преференційних норм, зокрема, щодо надання пільг за окремими видами діяльності та на певні види продукції; врегульовує питання індексації нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та інші.

Він набуває чинності 1 січня 2018 року (окрім пунктів, які набувають  чинності з дня, наступного за днем його опублікування, 1 липня 2018 року, 1 січня 2019 року та 1 січня 2025 року).

У повідомленні також наголошується на тому, що реалізація закону створить умови для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у наступному році. Зокрема, завдяки збільшенню ставок окремих податків, визначених в абсолютних значеннях, підвищенню ставок акцизу на тютюнові вироби, стимулюванню підприємництва та лібералізації умов ведення бізнесу, захисту прав платників податків та посилення відповідальності посадовців контролюючих органів за порушення прав підприємців.