Як зазначається, квартирне питання в системі правоохоронних органів вимагає ретельного розслідування.
Корупція на квартирному питанні. Держава гарантує безкоштовне житло для прокурорів і поліцейських. Але поки одні призначених квадратів чекають десятиріччями, інші отримують відразу по дві-три квартири.
В Корупції. Інфо з'ясовували, якими схемами правоохоронці присвоюють службове житло.
Як зазначається, квартирне питання в системі правоохоронних органів потребує ретельного розслідування.
Поки одні роками числяться в черзі, інші, найчастіше ті, у кого зірок на погонах побільше, отримують від держави по дві, а то і три квартири. До скандалів, пов'язаних з незаконним отриманням житла, найчастіше причетні прокурори.
Найпоширеніша схема: правоохоронці просять місцеву раду виділити службове житло для свого співробітника. Як правило, в цьому ніхто не відмовляє.
Пізніше – ще один запит – зняти з квартири статус службової. І так можна приватизувати житло. Однієї квартири мало? Треба переписати її на кого-небудь з родичів, і знову стати на квартирний облік.
Рік тому з'ясувалося, що один з діамантових прокурорів – Олександр Корнієць – за п'ять років служби отримав дві службові квартири. В махінаціях з житлом звинувачують і екс-заступника генпрокурора Віталія Касько.
На тлі гучних квартирних скандалів, пов'язаних з прокурорами, в ГПУ анонсували масштабне розслідування.
Торік генпрокурор Юрій Луценко заявив, що заборонить приватизувати службове житло. А тих, хто отримав від держави дві і більше квартири, звільнить.
Але поки один із заступників прокурора Хмельницької області, який примудрився приватизувати три службові приміщення, досі на посаді. А тисячі інших правоохоронців так само стоять у черзі.