Володимир Зеленський взяв ситуацію в свої руки та провів детальні обговорення щодо ситуації на фронті та подальшого планування дій разом з Головкомом Сирським. Працювали над результатом всі — наприклад, міністр оборони Умєров зробив звіт про ситуацію з боєприпасами. Зверталася увага на те, щоб кожна бойова бригада мала все необхідне для захисту держави.
Також відбулася окрема нарада з головою СБУ Малюком, керівником ГУР Будановим, міністром внутрішніх справ Клименком щодо ударів ворога по Харкову та східних регіонах України. Росія не припиняє свого терору ні на хвилину. Команда працювала на те, щоб надати нашим громадянам надійний захист. Приготували відповідь для ворога – дуже конкретну і справедливу.
Своєю чергою засновник благодійного фонду «Закриємо небо України», генерал-лейтенант Ігор Романенко, розповів деталі, про що, ймовірно, Главком розповідав президенту. Той зазначив, що російське військово-політичне керівництво використовує вікно можливостей у війні проти України, зокрема через паузу у військовій допомозі з боку США. Він зауважив, що Росія має перевагу у кількості боєприпасів, приблизно у вп’ятеро більше, ніж у Збройних силах України, і намагається максимально продовжити своє просування на фронті.
За словами Романенка, в умовах стратегічної наступальної операції противника, українські Сили оборони мають свої цілі стратегічної оборонної операції.
“Насамперед це призупинити просування противника навіть на тактичному рівні. І це здійснюється, тобто на окремих ділянках фронту це є, вдалося. Але необхідно здійснити це по усьому фронту, по-перше. По-друге, звичайно ж, знищувати якнайбільше озброєння, техніки та живої сили противника, використовуючи цей час для накопичення сил. Це робити складно за умов, коли в нас фактично відсутні стратегічні резерви. Є, звичайно, сформовані бригади, але їм не вистачає озброєнь, які раніше планувалися у постачанні наших союзників. І питання, звісно, полягає в тому, щоб ті бригади, які виконують завдання на лінії зіткнення, були насамперед укомплектовані… Розмови про 450-500 тис. — це на перспективу. А треба зараз поставити військовослужбовців. Їх треба призвати, озброїти, організувати та підготувати — це два місяці”, — коментує Романенко.
Він наголосив, що час, який Україна перебуває в обороні, використовується для накопичення сил, що у перспективі дозволить повернути ініціативу на фронті.
“Накопичивши свої сили, а це відбудеться, швидше за все, вже ближче до осені, можна говорити про наступальні дії, деокупаційні. Але для цього треба виконати завдання, ще раз повторюю, стратегічної оборонної операції, яка зараз у нас проводиться на сході та півдні”, — сказав Ігор Романенко.
Нагадаємо, за його оцінкою росіяни на низці напрямків втратили наступальний імпульс.
Так він прокоментував повідомлення головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського про складну ситуацію на фронті та мету противника — вийти на адміністративні кордони Донецької області.
“У росіян є резерви озброєнь та техніки — старої техніки та озброєнь. І по людях. Вони активно займаються призовом із 1 квітня. Крім того, триває прихована мобілізація, підписання договорів і будь-які важелі використані для того, щоб залучити до збройних сил своїх громадян. Тому особливо не шкодують військовослужбовців. Як ми бачимо, вони розділяються, якщо не встигають готувати резерви для організації штурму: вперед посилають менш підготовлених, виявляють нашу систему вогню, а потім завдають ударів по ній. І вже професійніші штурмовики заходять”, — коментує Романенко.
На його думку, діючи таким чином, російські окупаційні війська справді мають сили для реалізації наступальних дій, але вже не на всій довжині фронту. Гість ефіру нагадав, що всі спроби росіян наступати на Куп’янському напрямку не мали успіху.
“Так як вони з кінця минулого року проводили наступ, на це вже сил немає. Імпульс наступальний збитий на окремих напрямках. Але, на жаль, на низці — шість тих, про які говорить Генеральний штаб ЗСУ, — ще є можливості. І вони проводять наступальні дії. Тактичного рівня, але намагаються проводити”, — зазначив Ігор Романенко.