Виступи російською мовою в парламенті не рідкість, але тепер такі депутати можуть залишитися без слова.

Раніше Дмитро Разумков розповідав, якою мовою будуть говорити “слуги народу” в новій Верховній Раді, а тепер попередив новообраних депутатів щодо виступів на російській мові. Про це йшла мова сьогодні в парламенті.

Під час сьогоднішнього засідання підготовчої групи один з депутатів виступав російською мовою і висловлював невдоволення обов’язковим застосуванням української мови. На що на засіданні Разумков дав відповідь.

“Я звертаюся до всіх майбутніх та діючих народних депутатів, не порушувати Регламент і бути конструктивними в подальшій нашій роботі. Якщо ми і далі будемо порушувати Регламент (виступати не українською мовою. – Ред.), Я змушений буду звертатися в апарат (Ради – ред.) і просити вимикати мікрофон “, – сказав він.

Трохи пізніше, відповідаючи на питання журналістів, чи продовжить він практику глави ВР Андрій Парубія (відключення мікрофона російськомовним депутатам), Разумков сказав наступне: “Я спробую зробити так, щоб мені не доводилося це робити (вимикати мікрофон. – Ред.)”.

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання підготовчої групи Дмитро Разумков розповів, який комітет повинен опікуватися Донбасом. Він вважає, що для цього не потрібно створювати окремий комітет.